Troya Kültür Yolu Festivali’nde Hisseli Harikalar Coşkusu

Yaşam 22.09.2022 - 19:28, Güncelleme: 22.09.2022 - 19:28
 

Troya Kültür Yolu Festivali’nde Hisseli Harikalar Coşkusu

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığınca “Türkiye Kültür Yolu Festivalleri” kapsamında Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı koordinasyonunda Çanakkale’de düzenlenen Troya Kültür Yolu Festivali, birbirinden önemli tiyatro oyunları ve müzikallere ev sahipliği yaptı.
Türkiye’nin en çok bilinen, izlenen ve sevilen müzikallerinden biri olan Hisseli Harikalar Kumpanyası Müzikali de bu kapsamda 21 Eylül’de ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde 21:00’de sanatseverler ile ücretsiz olarak buluştu.Tarihi Alan Başkanı Sayın İsmail Kaşdemir, protokol ile çok sayıda izleyicinin katıldığı müzikalde salon tamamen doldu. Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından sahnelen Hisseli Harikalar Kumpanyası’nda Anadolu’da turne yapan bir çadır tiyatrosunun assolisti başka bir gazinoya transfer olunca kumpanyanın yeni assolist arayışına girmesi ve bir köy ağasının yeni assoliste âşık olmasıyla gelişen olaylar konu ediliyor. Türk tiyatrosunun büyük ustası Haldun Dormen’in yazdığı, Hababam Sınıfı filmi müziğiyle gönlümüze taht kuran, ünlü besteci Melih Kibar’ın bestelediği ve Çiğdem Talu’nun şarkı sözlerini yazdığı bu ünlü müzikal; ilk defa 1980 yılı Mart ayında Egemen Bostancı yapımcılığı ve Haldun Dormen’in rejisiyle seyirci karşısına çıkmış, yalnızca o yıllarda 600’den fazla temsil yaparak tüm Türkiye’yi gezmiş ve Türk halkının büyük beğenisini kazanmıştı. Yıllar içinde birçok kez sahneye taşınan, kayıtları televizyonda yayınlanan ve bir dönem TV dizisi yapılan müzikal; yıllar içerisinde milyonlarca izleyici tarafından tanınan, bilinen ve sevilen bir efsaneye dönüşmüştü.  Festival programı ve etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgilere https://troya.kulturyolufestivalleri.com/ adresinden ulaşılabiliyor.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığınca “Türkiye Kültür Yolu Festivalleri” kapsamında Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı koordinasyonunda Çanakkale’de düzenlenen Troya Kültür Yolu Festivali, birbirinden önemli tiyatro oyunları ve müzikallere ev sahipliği yaptı.

Türkiye’nin en çok bilinen, izlenen ve sevilen müzikallerinden biri olan Hisseli Harikalar Kumpanyası Müzikali de bu kapsamda 21 Eylül’de ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde 21:00’de sanatseverler ile ücretsiz olarak buluştu.Tarihi Alan Başkanı Sayın İsmail Kaşdemir, protokol ile çok sayıda izleyicinin katıldığı müzikalde salon tamamen doldu.

Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından sahnelen Hisseli Harikalar Kumpanyası’nda Anadolu’da turne yapan bir çadır tiyatrosunun assolisti başka bir gazinoya transfer olunca kumpanyanın yeni assolist arayışına girmesi ve bir köy ağasının yeni assoliste âşık olmasıyla gelişen olaylar konu ediliyor.

Türk tiyatrosunun büyük ustası Haldun Dormen’in yazdığı, Hababam Sınıfı filmi müziğiyle gönlümüze taht kuran, ünlü besteci Melih Kibar’ın bestelediği ve Çiğdem Talu’nun şarkı sözlerini yazdığı bu ünlü müzikal; ilk defa 1980 yılı Mart ayında Egemen Bostancı yapımcılığı ve Haldun Dormen’in rejisiyle seyirci karşısına çıkmış, yalnızca o yıllarda 600’den fazla temsil yaparak tüm Türkiye’yi gezmiş ve Türk halkının büyük beğenisini kazanmıştı. Yıllar içinde birçok kez sahneye taşınan, kayıtları televizyonda yayınlanan ve bir dönem TV dizisi yapılan müzikal; yıllar içerisinde milyonlarca izleyici tarafından tanınan, bilinen ve sevilen bir efsaneye dönüşmüştü. 

Festival programı ve etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgilere https://troya.kulturyolufestivalleri.com/ adresinden ulaşılabiliyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.