AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Yavaş'tan Çanakkale Belediyesine Tepki

Siyaset 05.09.2023 - 13:16, Güncelleme: 05.09.2023 - 13:16
 

AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Yavaş'tan Çanakkale Belediyesine Tepki

Çanakkale AK Parti Merkez İlçe Başkanı Aynur Tuna Yavaş, Çanakkale Belediyesi'nin toplu taşımaya yaptığı yüzde 66 zammı eleştirdi. Zamların en büyük sebebinin belediye kaynaklarının doğru ve verimli olarak kullanılmamasından kaynaklandığını vurgulayan Yavaş, “Belediye yönetimi, kendi denetiminde olan toplu taşıma kooperatifini doğru şekilde denetlemediği için kooperatifin milyonlarca lira borcu bulunmaktadır ve bu borçlar için her ay yüzbinlerce lira faiz ödenmektedir. Ödenen bu faizler Çanakkale halkının cebinden çıkmaktadır bugün yapılan %66 zammın ana sebebi de budur." dedi.
Belediye Yönetimi Günü Kurtarmaya Çalışmaktadır Yavaş, yaptığı basın açıklamasında, "Eylül ayı belediye meclis toplantısında CHP yönetimindeki Çanakkale merkez ilçe belediyesinin beceriksiz yönetimine bir kez daha şahit olduk. Belediye hizmet vermiş olduğu bütün kalemlerde yıl başından bugüne defalarca fahiş oranında zamlar yaparak günü kurtarmaya çalışmaktadır." dedi. Yavaş, toplu taşımaya yapılan zamla ilgili olarak da şunları söyledi: "Toplu taşımaya daha iki ay önce temmuz ayında zam yapılmıştı bugün ise Çanakkale halkına yine bir zam dayatılmıştır. Belediye yönetimi aldığı kararla şehir içi tam yolcu ücretlerine yüzde 41, öğrenci yolcu ücretine yüzde 66 zam yaparak, tam yolcu 12 liradan 17 liraya, öğrenci ise 6 liradan 10 liraya çıkarmıştır." Belediye Yönetimi Toplu Taşıma Kooperatifine Adeta Mahkum Olmuştur Yavaş, zamların belediye kaynaklarının doğru ve verimli olarak kullanılmamasından kaynaklandığını savundu. Yavaş, "Bu zamların en büyük sebebi belediye kaynaklarının doğru ve verimli olarak kullanılmamasından kaynaklanmaktadır. Belediye yönetimi borç batağında olan ve normal şartlarda 5 yılda bir araçlarını yenileyerek hizmet vermesi gereken toplu taşıma kooperatifine adeta mahkum olmuştur." dedi. Borçlar İçin Her Ay Yüzbinlerce Lira Faiz Ödenmektedir Yavaş, belediye yönetiminin toplu taşıma kooperatifini denetlemediğini de öne sürdü. Yavaş, "Belediye yönetimi, kendi denetiminde olan toplu taşıma kooperatifini doğru şekilde denetlemediği için kooperatifin milyonlarca lira borcu bulunmaktadır ve bu borçlar için her ay yüzbinlerce lira faiz ödenmektedir. Ödenen bu faizler Çanakkale halkının cebinden çıkmaktadır bugün yapılan yüzde 66 zammın ana sebebi de budur." dedi. Şeffaflıktan Bahsediyorlar, Eğer Samimilerse Mali Tabloları Açıklasınlar Yavaş, belediye yönetiminin şeffaflıktan bahsettiğini ancak toplu taşıma kooperatifinin mali durumunu açıklamadığını da eleştirdi. Yavaş, "Belediye yönetimi her zaman şeffaflıktan bahsetmektedir eğer bu söylemlerinde samimilerse toplu taşıma kooperatifinin mali durumunu ne kadar borcu olduğunu her ay ne kadar faiz ödediğini çıkıp açıklasınlar! Fakat açıklayamazlar çünkü buradaki batak tahmin edilenden çok daha büyüktür." dedi. Kliması, Kapısı Bozuk, Kapısı Kırık Ömrünü Tamamlamış Otobüsler Yavaş, belediye yönetiminin beceriksiz yönetiminin devam etmesi durumunda zamların ardı arkasının gelmeyeceğini söyledi. Yavaş, "Bu beceriksiz yönetim belediyeyi doğru şekilde yönetmediği ve toplu taşıma kooperatifini denetlemediği sürece yapılan zamların ardı arkası gelmeyecektir. Zamların arkası gelmediği gibi Çanakkale halkı ekonomik ömrünü doldurmuş kliması, kapısı bozuk, kapısı kırık vatandaşın can güvenliğini tehdit eden otobüslerle yolculuk etmek zorunda kalmaya devam edecektir." dedi.
Çanakkale AK Parti Merkez İlçe Başkanı Aynur Tuna Yavaş, Çanakkale Belediyesi'nin toplu taşımaya yaptığı yüzde 66 zammı eleştirdi. Zamların en büyük sebebinin belediye kaynaklarının doğru ve verimli olarak kullanılmamasından kaynaklandığını vurgulayan Yavaş, “Belediye yönetimi, kendi denetiminde olan toplu taşıma kooperatifini doğru şekilde denetlemediği için kooperatifin milyonlarca lira borcu bulunmaktadır ve bu borçlar için her ay yüzbinlerce lira faiz ödenmektedir. Ödenen bu faizler Çanakkale halkının cebinden çıkmaktadır bugün yapılan %66 zammın ana sebebi de budur." dedi.

Belediye Yönetimi Günü Kurtarmaya Çalışmaktadır

Yavaş, yaptığı basın açıklamasında, "Eylül ayı belediye meclis toplantısında CHP yönetimindeki Çanakkale merkez ilçe belediyesinin beceriksiz yönetimine bir kez daha şahit olduk. Belediye hizmet vermiş olduğu bütün kalemlerde yıl başından bugüne defalarca fahiş oranında zamlar yaparak günü kurtarmaya çalışmaktadır." dedi.

Yavaş, toplu taşımaya yapılan zamla ilgili olarak da şunları söyledi: "Toplu taşımaya daha iki ay önce temmuz ayında zam yapılmıştı bugün ise Çanakkale halkına yine bir zam dayatılmıştır. Belediye yönetimi aldığı kararla şehir içi tam yolcu ücretlerine yüzde 41, öğrenci yolcu ücretine yüzde 66 zam yaparak, tam yolcu 12 liradan 17 liraya, öğrenci ise 6 liradan 10 liraya çıkarmıştır."

Belediye Yönetimi Toplu Taşıma Kooperatifine Adeta Mahkum Olmuştur

Yavaş, zamların belediye kaynaklarının doğru ve verimli olarak kullanılmamasından kaynaklandığını savundu. Yavaş, "Bu zamların en büyük sebebi belediye kaynaklarının doğru ve verimli olarak kullanılmamasından kaynaklanmaktadır. Belediye yönetimi borç batağında olan ve normal şartlarda 5 yılda bir araçlarını yenileyerek hizmet vermesi gereken toplu taşıma kooperatifine adeta mahkum olmuştur." dedi.

Borçlar İçin Her Ay Yüzbinlerce Lira Faiz Ödenmektedir

Yavaş, belediye yönetiminin toplu taşıma kooperatifini denetlemediğini de öne sürdü. Yavaş, "Belediye yönetimi, kendi denetiminde olan toplu taşıma kooperatifini doğru şekilde denetlemediği için kooperatifin milyonlarca lira borcu bulunmaktadır ve bu borçlar için her ay yüzbinlerce lira faiz ödenmektedir. Ödenen bu faizler Çanakkale halkının cebinden çıkmaktadır bugün yapılan yüzde 66 zammın ana sebebi de budur." dedi.

Şeffaflıktan Bahsediyorlar, Eğer Samimilerse Mali Tabloları Açıklasınlar

Yavaş, belediye yönetiminin şeffaflıktan bahsettiğini ancak toplu taşıma kooperatifinin mali durumunu açıklamadığını da eleştirdi. Yavaş, "Belediye yönetimi her zaman şeffaflıktan bahsetmektedir eğer bu söylemlerinde samimilerse toplu taşıma kooperatifinin mali durumunu ne kadar borcu olduğunu her ay ne kadar faiz ödediğini çıkıp açıklasınlar! Fakat açıklayamazlar çünkü buradaki batak tahmin edilenden çok daha büyüktür." dedi.

Kliması, Kapısı Bozuk, Kapısı Kırık Ömrünü Tamamlamış Otobüsler

Yavaş, belediye yönetiminin beceriksiz yönetiminin devam etmesi durumunda zamların ardı arkasının gelmeyeceğini söyledi. Yavaş, "Bu beceriksiz yönetim belediyeyi doğru şekilde yönetmediği ve toplu taşıma kooperatifini denetlemediği sürece yapılan zamların ardı arkası gelmeyecektir. Zamların arkası gelmediği gibi Çanakkale halkı ekonomik ömrünü doldurmuş kliması, kapısı bozuk, kapısı kırık vatandaşın can güvenliğini tehdit eden otobüslerle yolculuk etmek zorunda kalmaya devam edecektir." dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.