İlçeler Haber Girişi: 02.02.2021 - 00:00, Güncelleme: 02.09.2021 - 15:40

Geliboluʹda “Doğal Gaz İstiyoruz” İmza Kampanyası!

 

Geliboluʹda “Doğal Gaz İstiyoruz” İmza Kampanyası!

Çanakkaleʹnin Gelibolu ilçesinde vatandaşların doğalgaz talebi imza kampanyasına dönüştü
Bir süre önce kurulan ve ilçedeki yerel yöneticilerle görüşmelerde bulunan Gelibolu'ya Doğalgaz İstiyoruz Sivil İnisiyatifi Grubu, bu isteğini kampanya haline getirdi. Çanakkale'nin birçok ilçesinde olan doğal gazın Gelibolu'ya da gelmesini isteyen, İlçede yaşayan çeşitli meslek gruplarının vatandaşların bir araya geldiği oluşum imza kampanyası başlattı. Üzerinde ‘Kömür Dumanı İle Zehirlenmek İstemiyoruz’ , ‘Gelibolu'ya Doğal Gaz İstiyoruz’  yazılı afişler bastırılarak ilçenin dört bir yana asıldı. Change.org'da sanal imza kampanyasıyla birlikte sosyal medyada da bilgilendirmeleri yapıldı. Ayrıca ilçede kurulan halk pazarında da vatandaşlardan kısa sürede 700 ıslak imza toplandı. Ünlü sanatçı Haluk Levent'in de kendi  hesabından paylaşım yaparak, destek olacağını ifade ettiği kampanya ilk günlerden ilgi görmeye başladı. Gelibolu'ya Doğalgaz İstiyoruz Sivil İnisiyatifi Sözcüsü Serdar Azak yaptığı açıklamada; "Bu kampanyadan amaçladığımız, Gelibolu'daki bu ihtiyacı duyurmak, kamuoyu oluşturmak. Sürecin muhatapları olan kurumları motive edip harekete geçmelerini kolaylaştırmak. Böyle tarih ve doğa şehri olan Gelibolu'da kömür dumanı ile zehirlenmek istemiyoruz. Kendi kendini temizleyen dünyadaki ender denizlerden biri olan Saroz’umuz var ama doğal gazımız yok. Dünyanın en büyük Mevlevihanesi Gelibolu'da ama doğal gazı yok. Gelibolu’da tüm kış boyunca evinden çıkamayan KOAH hastaları var. Gelibolu'ya doğal gaz İstiyoruz. Bunun içinde bu süreci başlatacak olan kurumların harekete geçmesini istiyoruz. Çanakkale’mizin 4 milletvekilinin de sesimizi duymasını istiyoruz. Bizim amacımız, bu zaman itibariyle doğal gazın ilçeye gelmesi için başlatılacak sürecin resmi makamlar tarafından hızlandırılmasını sağlamaktır. İmza kampanyamız 3 hafta sürecek ve 4 saatlik bir zamanda 700 imza topladık” ifadelerini kullandı.
Çanakkaleʹnin Gelibolu ilçesinde vatandaşların doğalgaz talebi imza kampanyasına dönüştü

Bir süre önce kurulan ve ilçedeki yerel yöneticilerle görüşmelerde bulunan Gelibolu'ya Doğalgaz İstiyoruz Sivil İnisiyatifi Grubu, bu isteğini kampanya haline getirdi. Çanakkale'nin birçok ilçesinde olan doğal gazın Gelibolu'ya da gelmesini isteyen, İlçede yaşayan çeşitli meslek gruplarının vatandaşların bir araya geldiği oluşum imza kampanyası başlattı. Üzerinde ‘Kömür Dumanı İle Zehirlenmek İstemiyoruz’ , ‘Gelibolu'ya Doğal Gaz İstiyoruz’  yazılı afişler bastırılarak ilçenin dört bir yana asıldı. Change.org'da sanal imza kampanyasıyla birlikte sosyal medyada da bilgilendirmeleri yapıldı. Ayrıca ilçede kurulan halk pazarında da vatandaşlardan kısa sürede 700 ıslak imza toplandı. Ünlü sanatçı Haluk Levent'in de kendi  hesabından paylaşım yaparak, destek olacağını ifade ettiği kampanya ilk günlerden ilgi görmeye başladı.
Gelibolu'ya Doğalgaz İstiyoruz Sivil İnisiyatifi Sözcüsü Serdar Azak yaptığı açıklamada; "Bu kampanyadan amaçladığımız, Gelibolu'daki bu ihtiyacı duyurmak, kamuoyu oluşturmak. Sürecin muhatapları olan kurumları motive edip harekete geçmelerini kolaylaştırmak. Böyle tarih ve doğa şehri olan Gelibolu'da kömür dumanı ile zehirlenmek istemiyoruz. Kendi kendini temizleyen dünyadaki ender denizlerden biri olan Saroz’umuz var ama doğal gazımız yok. Dünyanın en büyük Mevlevihanesi Gelibolu'da ama doğal gazı yok. Gelibolu’da tüm kış boyunca evinden çıkamayan KOAH hastaları var. Gelibolu'ya doğal gaz İstiyoruz. Bunun içinde bu süreci başlatacak olan kurumların harekete geçmesini istiyoruz. Çanakkale’mizin 4 milletvekilinin de sesimizi duymasını istiyoruz. Bizim amacımız, bu zaman itibariyle doğal gazın ilçeye gelmesi için başlatılacak sürecin resmi makamlar tarafından hızlandırılmasını sağlamaktır. İmza kampanyamız 3 hafta sürecek ve 4 saatlik bir zamanda 700 imza topladık” ifadelerini kullandı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.