Güncel Haber Girişi: 21.06.2021 - 00:00, Güncelleme: 02.09.2021 - 15:40

Atıklar Randevu İle Topluyoruz

 

Atıklar Randevu İle Topluyoruz

Çanakkale Belediyesi tarafından atıklar randevu ile toplanacak. Haftanın belirli günlerinde, belirli mahallelerde yapılacak olan çalışmada, atıklar, moloz, kullanılmayan eşyalar gibi malzemeler geri dönüşüme kazandırılacak.
Belediye tarafından konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, “Çanakkale Belediyesi, çevre ve doğamızı korumak adına elektrikli ve elektronik eşyaları da ayrı topluyor. Bu faaliyet kapsamında 2019 yılında yaklaşık 7 bin kg atık elektrikli ve elektronik eşya ayrı toplanarak geri dönüşüme kazandırılması sağlanmıştır. Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların (AEEE) ayrı toplanmasına ilişkin Temizlik İşleri Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında, bu tür eşyaların geri dönüşümüne destek sağlamak için 444 17 17 numaralı Çağrı Merkezimizden randevu alabilir, bu doğrultuda atık elektronik eşyalarınızı evinizden aldırabilirsiniz. Alınan randevular doğrultusunda atık elektronik eşyalar her Perşembe günü evlerden toplanmaya devam etmektedir. Ayrıca, yine bu tür eşyalar; Mahalle Muhtarlıkları, Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Sosyal Yaşam Evlerine de bırakılabileceği gibi kentlilerimiz, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyalarını Çarşı bölgesinde bulunan atık elektronik eşya konteynerine de bırakabilirler” ifadeleri yer aldı.
Çanakkale Belediyesi tarafından atıklar randevu ile toplanacak. Haftanın belirli günlerinde, belirli mahallelerde yapılacak olan çalışmada, atıklar, moloz, kullanılmayan eşyalar gibi malzemeler geri dönüşüme kazandırılacak.

Belediye tarafından konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, “Çanakkale Belediyesi, çevre ve doğamızı korumak adına elektrikli ve elektronik eşyaları da ayrı topluyor. Bu faaliyet kapsamında 2019 yılında yaklaşık 7 bin kg atık elektrikli ve elektronik eşya ayrı toplanarak geri dönüşüme kazandırılması sağlanmıştır.

Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların (AEEE) ayrı toplanmasına ilişkin Temizlik İşleri Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında, bu tür eşyaların geri dönüşümüne destek sağlamak için 444 17 17 numaralı Çağrı Merkezimizden randevu alabilir, bu doğrultuda atık elektronik eşyalarınızı evinizden aldırabilirsiniz. Alınan randevular doğrultusunda atık elektronik eşyalar her Perşembe günü evlerden toplanmaya devam etmektedir.

Ayrıca, yine bu tür eşyalar; Mahalle Muhtarlıkları, Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Sosyal Yaşam Evlerine de bırakılabileceği gibi kentlilerimiz, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyalarını Çarşı bölgesinde bulunan atık elektronik eşya konteynerine de bırakabilirler” ifadeleri yer aldı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.