YÜZDE YÜZE YAKIN BİR DOLULUK ORANIYLA FAALİYETE GEÇMİŞ OLACAĞIZ

Ezine Gıda İhtisas OSB Müdürü Alper Altınok, bölgede devam eden çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Altınok, “Kümeleme çalışmalarına başlıyoruz' dedi.

Ezine Gıda İhtisas OSB Müdürü Alper Altınok, bölgede devam eden çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Altınok, “Kümeleme çalışmalarına başlıyoruz. Kaç grup olacaksa onların alt yapı çalışmaları yapılacak. Bize başvuran firmaların, bir nevi çekapı yapılmış olacak. Hangi grupta kaç başvuru var, nasıl değerlendirilecek, firmaların yatırım yapabilme kabiliyetleri hepsini önceden elimizde veri olarak bulundurmuş olacağız. Buda doğru yatırımcılarla başlamamızı sağlayacak. Yüzde yüze yakın bir doluluk oranıyla faaliyete geçmiş olacağız” dedi.

Çanakkale’de üretilen tüm ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve ihracatı yönünde bütün imkânları üreticinin önüne sunan Ezine Gıda İhtisas OSB’si aynı zamanda doğa ile barışık bir sanayi merkezi olacak. Çanakkale’ye ihracat ve ithalatta yeni bir boyut kazandıracak yatırımlardan biri olan Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin alt yapı çalışmaları devam ediyor.  Ezine Gıda İhtisas OSB Müdürü Alper Altınok, devam eden alt yapı çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
 YATIRIMCI OLARAK 120’Yİ GECİK BAŞVURUMUZ VAR
Ezine Gıda İhtisas OSB Müdürü Alper Altınok, Ezine Gıda İhtisas OSB’nin alt yapı çalışmalarının devam etiğini söyleyerek, “Alt yapı çalışmalarını 2 etap olarak adlandırıyoruz. Bir çayın yol tarafı, birde karşı tarafı. Şuanda karşı tarafa geçmiş bulunuyoruz. Kazı ve dolgularla alakalı çalışmalarımız hızla devam ediyor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’na elektrik dağıtım lisansıyla ilgili bir başvurumuz vardı.  Yaklaşık 15 gün önce lisansımızı aldık. Buda bize direkt TEAŞ’tan elektriği alıp oradaki yatırımcılara yüzde 25, yüzde 30’a varan indirimli şekilde elektrik vermemizi sağlayacak. Bu Ezine Gıda İhtisasa OSB’sinde yer alacak firmalara avantaj sağlayacak. Doğalgaz AKSA bu sene itibariyle organize sanayi bölgelerini yatırım planlarına dağıl etti. Onlarla görüşmemiz sürüyor. Dilekçelerimizi verdik. 2020 yılında muhtemelen doğalgazda alt yapı çalışmalarına başlanmasını ve yatırım planına alınmasını bekliyoruz.  Güney Marmara Kalkınma Ajansı ile birlikte bir proje yürütüyoruz. Şuanda da proje aşamasında. Projenin son teslim tarihi 6 Aralık. Projelerle ilgili çalışmalar büyük ihtimalle 16 Aralık’ta tamamen bitmiş olacak. Bu projede de elektrik alt yapısını, Ezine’deki trafodan, bizim bölgemizde kendi iç sahamıza kadar olan hat projesi var bunu da tamamlamak üzereyiz. 2020 yılı içerisinde de bizim bölge içerisindeki elektrik hatları aydınlatmasının ihalesine çıkacağız. Yatırımcı olarak 120’yi gecik başvurumuz var. Bunlar ön talep başvurusu. Bizde geçen haftaki Ankara ziyaretlerimizde OSTİM bölgesini gezdik. Oradaki kümelenme çalışmalarını izledik. Bir danışmanlık firmasıyla anlaştık. Kümeleme çalışmalarına başlıyoruz. Kaç grup olacaksa onların alt yapı çalışmaları yapılacak. Bize başvuran firmaların, bir nevi çekapı yapılmış olacak. Hangi grupta kaç başvuru var, nasıl değerlendirilecek, firmaların yatırım yapabilme kabiliyetleri hepsini önceden elimizde veri olarak bulundurmuş olacağız. Buda doğru yatırımcılarla başlamamızı sağlayacak. Yüzde yüze yakın bir doluluk oranıyla faaliyete geçmiş olacağız.

PAYLAŞ