Vezir Değil Rezil Ederler!

“Bazen kent merkezindeki oyumuzun az olmasından yola çıkarak ‘vay efendim zayıf’ falan diyorlar. Zayıf falan değiliz. Bizim psikolojimiz zayıf. Bunu kırmak istiyoruz. Çanakkale’de AK Parti biraz özgüven yoksunu olarak davranıyor. Biraz zayıf davranıyor, bundan rahatsızım.” Bu sözleri AK Parti Grup başkanvekili milletvekili Bülent Turan 2017 Ekim ayında söylemişti. İl genel ve belediye meclis üyeliğine adaylar bir bir başvururken il ve ilçe yönetimlerinde görev yapan partililer görevlerini sürdürürken büyük bir çoğunluğun muhalefet bir yana AK Partiye ait haber, duyuru, mesajları dahi paylaşmamaları dikkatlerden kaçmıyor.

Bülent Turan her fırsatta “Gece CHP'li gündüz AK Partili olanlarla işimiz yok” dese de “Gece CHP'li gündüz AK Partili” olanlar süreci büyük bir ustalıkla götürüyor. Bu durumdan rahatsız olan sadece Turan değil, belediye eski meclis üyesi AK Parti üyesi Ayhan Demirtaş da rahatsızlığını şu sözlerle dile getiriyor; “30 bine yakın AK Üyen var. Ben dahil 10 kişiden fazla seni paylaşan yok. Vezir değil rezil ederler!”

AK Parti Grup başkanvekili milletvekili Bülent Turan 2017 Ekim ayında “Gece CHP'li gündüz AK Partili olanlardan” rahatsızlığını şu sözlerle dile getirmişti. 

“Bazen kent merkezindeki oyumuzun az olmasından yola çıkarak ‘vay efendim zayıf’ falan diyorlar. Zayıf falan değiliz. Bizim psikolojimiz zayıf. Bunu kırmak istiyoruz. Çanakkale’de AK Parti biraz özgüven yoksunu olarak davranıyor. Biraz zayıf davranıyor, bundan rahatsızım. 

Çanakkale’de CHP’li belediye başkanı büyük yanlış yapıyor, kadına hakaret ediyor, Türkiye’nin edebine, adabına, siyasi etiğine uygun olmayan tavırlar gösteriyor. Bizim arkadaşlarımızdan büyük çoğunluğu ses çıkarmıyorlar. Niye, ayıp olmasın, Çanakkale barış kenti. Ya barışı bozan o. Yamuk yapan, yanlış yapan o. Edep dışı davranan o.  Biz ses çıkarınca bize barışı bozuyorsunuz diyorlar, hayır. Bu özgüven yoksunluğudur. Bu AK Parti’nin kimliğine tarzına yakışmaz. Bizim hukukumuzda (eliyle yanağını göstererek) sağına vurunca solunu dön tarzı olmaz. Sağını dönmüşe hakkını alacak. Bunu yapacağız Çanakkale’de. Şimdiye kadar çok olmamış. Bunda üzüntü duyuyorum. Belediye Başkanı en büyük edepsizliği yapıyor, ağzını açan yok.”

 

PAYLAŞ