Ülgür Gökhan’ın ki Ucuz Kahramanlık..!

Ülgür Gökhan’ın ki Ucuz Kahramanlık..!

21/10/2017

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediye meclisinde AK Parti Meclis Üyesi Tülay Ömercioğlu’na  hakaretler etmiş ve bu çirkin tavrı dolayısıyla yediden yetmişe hemen her kesim tarafından tepki görmüştü. Ömercioğlu, geçtiğimiz günlerde CHP’de gerçekleşen delege seçimlerinde belediye başkanının, başkan yardımcısı Rebiye Ünüvar’ın ve belediye çalışanlarının bu seçime müdahil olduklarını ve belediye imkanlarını kullandıklarını iddiasını meclis kürsüsünde dile getirmek istemişti. Bu iddiaların sahibi ise CHP İl Başkanı Nejat Önder’di. Parti içindeki polemikleri değil, belediyenin imkanlarının kullanıldığı iddiasını bir meclis üyesinin gündeme getirmesinden daha doğal ne olabilirdi?

Fakat Ülgür Gökhan suçluluk psikoloji gereği, ilerleyen yaşı ve “karakteri itibariyle” Tülay Ömercioğlu’na ve diğer AK Partili meclis üyelerine karşı kontrolünü kaybetti ve adeta saldırdı. Maalesef o görüntülere tüm Türkiye şahit oldu, Çanakkale’nin adının böyle skandallarla gündeme gelmesine sebep olan Ülgür Gökhan herkesi utandırdı! Ülgür Gökhan Çanakkale’yi ve Çanakkaleleri HDP’nin barajı geçmesinden dolayı pilav dağıtarak utandırmıştı…!

Ülgür Gökhan’dan beklenen, “o anda fevri davrandım! Özür diliyorum!” demesiydi. Ama tam tersini yaptı. Tepkiler artınca FOX TV’de özür diler gibi yaptı, sonra ben “Ömercioğlu’ndan değil, kadınlardan özür diledim” dedi. Yetmedi kadın belediye başkanı Rebiye Ünüvar aracılığıyla, hakaret ve bu çirkin tavrı alkışlattırdı. Meydana topladıkları kadınlara, Ülgür Gökhan’ın yanındayız, önündeyiz, arkasındayız, her yerindeyiz açıklaması yaptırdı.  Yaşanan bu olay en az Ülgür Gökhan’ın bir kadına saldırması kadar vahimdi…!

Ülgür Gökhan ve belediyeden beklenti  içinde olan CHP’li bir grup belediye meclis üyesi Ülgür Gökhan’ı belediye binasını önünde çiçeklerle karşıladılar. Onlarda bu çirkinliğin, bu ayıbın yanında olduklarını gösterdiler. Ülgür Gökhan’ı adeta bir kahraman gibi karşıladılar. Ama görmedikleri, anlayamadıkları bir şey vardı. Gökhan’ın ki “ucuz kahramanlıktı.” Ne kadar ucuz olduğunu ise geçtiğimiz 15 yıldaki belediye yönetiminde gördük,  hep birlikte şahit olduk.

Belediyenin akaryakıt istasyonu olmasına rağmen, Gökhan’ın şahsına ait akaryakıt istasyonundan ihalesiz şekilde iki kuruş akar yakıt satacağım diye, nasıl Çanakkale’yi zarara uğrattığına hep birlikte şahit olduk. O dosya halen daha ağır cezada ve Ülgür Gökhan, görevi kötüye kullanma, yolsuzluk gibi bir çok suçlama ile yargılanıyor.

Çanakkale belediyesinin yeni yeşil binasını yapan firma akaryakıtını hangi firmadan alıyor? Ben belediye başkanı olsam, belediyeye iş yapan bütün firmalara derim ki, Çanakkale Belediyesinin akaryakıt istasyonu var. Akar yakıtlarınızı buradan almanız Çanakkale’ye, belediyemize katkı sağlar, herhalde firmalarda bu söylediğimi dikkate alır.

Son söz: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bu belediye başkanını 18 Mart'ta Çanakkale törenlerinde konuşturtmayacaksınız. Seçilmişe saygısızlık yaptı. Bunun hesabını verecek. Öyle havaalanına gelip bizi karşılamaya falan… Gelme ya karşılama bizi. Önce demokrasi terbiyesini bilmen lazım. Kalkıp da orada bir hanımefendiye sen bu şekilde saygısızlık yaparsan, onun sözünü kesersen onu salondan kovarsan, kusura bakma bizde sizi kovulması gereken yerden kovarız” sözleri sonrası Çanakkale’de bir çok kimse Erdoğan’ın bu çıkışının Gökhan’a yaradığını söyledi. Ben bu durumu yeni bir “ONE MİNUTE” çıkışı olarak yorumladım. Hatırlarsınız Erdoğan, İsrail'in 9. Cumhurbaşkanı Şimon Peres’e de Filistin’de ki zulümlerden ötürü tepki göstermiş ve büyük karşılık bulmuştu. Peres İsrail’e döndüğünde “Erdoğan’ın bu çıkışı sana yaradı” diyenler muhakka olmuştur! Şimdi Gökhan’a birileri “Erdoğan’ın bu çıkışı sana yaradı” diyor…! Ne diyelim YARASIN…!