Ülgür Gökhan Bülent Turan’dan Özür Diledi

CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın, Çanakkale Milletvekili Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın İskele Meydanın yoğunluk dönemlerinde daha verimli kullanılması ve üçüncü gişe açılması meselesini “meydanı otopark yapmak istiyorlar” diye propaganda malzemesi haline getirilmesini eleştiren AK Parti Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu, Turan’ın bu alanın otopark olması konusunda bir önerisinin olmadığını bu alanın yoğunluk dönemlerinde daha doğru bir kullanımla trafiği rahatlatma yönünde adımlar atılması gerektiğini ve üçüncü gişenin açılması yönünde önerisi olduğunun altını çizdi. Ömercioğlu; “ayrıca sormak isteriz, GESTAŞ’ın önerisi ile kabul edilen üçüncü gişe için belediye neden vekilimiz konuştuktan sonra adım attı, bir yıldır neden beklendi?” diye sordu. CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise “ben Sayın Milletvekili Bülent Turan’ın söylemlerini basından takip ettim yanlış anlamışım kendisinden özür diliyorum” açıklamasında bulundu.

Eylül ayı belediye meclis toplantısında konuşan belediye meclis üyesi Avukat Tülay Ömercioğlu bu kararın aslında bir yıl önce alınmış olmasına rağmen Çanakkale Milletvekili Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın konuyu gündeme getirmesinden sonra harekete geçilmiş olmasını; “Bu konuda Sayın Grup Başkan vekilimiz Bülent Turan’ında bir önerisi oldu ama bu önerisi işine gelmeyen belediye yönetimi tarafından alındı ve başka yönlere çekildi. Vekilimiz meydanın yoğunluk dönemlerinde bir şekilde kullanılmasından bahsetti, yani bir sıra daha açalım üçüncü gişe için yol olsun dedi. Ama Sayın Başkan aldı orası otopark mı olsun diye buradan siyaset yapmaya çalıştı, bizim otopark için bir talebimiz olmadı olamazda, ama geçmişte bu meydanın belediye tarafından nasıl ranta kurban edilmek istendiğini hatırlatmak isteriz; Belediye buraya bir bina yapmak istedi, ihalesini yaptı, yüzbinlerce lirayı bu meydanın zemine gömdü. O dönemdeki vekillerimiz bastırdılar ve oteli de yıkalım burası meydan olsun yapmayın dediler bastırdılar ve meydanı Çanakkale halkına kazandırdılar. Belediyeye kalsa ortada meydan falan yoktu, şimdi bu belediye kalkmış bizim çözüme yönelik önerimizi başka yönlere çekiyor. Ayrıca sormak isteriz, GESTAŞ’ın önerisi ile kabul edilen üçüncü gişe için belediye neden vekilimiz konuştuktan sonra adım attı, bir yıldır neden beklendi?” sözleriyle eleştirdi.  

Ömercioğlu’nun bu sözlerinin ardından konuşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “ben Sayın Milletvekili Bülent Turan’ın söylemlerini basından takip ettim yanlış anlamışım kendisinden özür diliyorum. Biz üçüncü gişe açılması için üstümüze düşeni yaptık GESTAŞ da oraya kapıyı açtı artık konu onlarda ama orada bir organizasyon sorunu olduğunu görüyorum yine yığılmalar oluyor” dedi.

 

PAYLAŞ