"Ülgür Gökhan Böyle Dedi, Evet Yeşim Hanım Mail Attı" İddiası

Geçtiğimiz haftalarda AK Parti’de yaşanan belediye meclis üyelerinin istifa iddiaları Çanakkale Belediye meclis toplantısında da belediye başkanı Ülgür Gökhan tarafından gündeme getirildi. AK Parti Belediye meclis üyesi avukat Tülay Ömercioğlu konuyu “Partimizin iç meselelerinin böyle meclis gündemine gelmesi hoş değil. Bu konunun Çanakkale halkına faydası olmadığını ve gündeme getirilmesi uygun değil, ayrıca siz bizim istifalarımızı gördünüz mü? diye sormasının ardından Ülgür Gökhan; “, siz birbirinize atıyorsunuz ya o da bana atmış” demesi şaşkınlığa sebep oldu.

Ömercioğlu’na Karşı Çirkin Tavır

Çanakkale belediye başkanı Ülgür Gökhan belediye meclis toplantısında bir skandala daha imza attı. Halkın sorunlarını ve sorularını belediye meclis toplantısında gündeme getiren meclisin AK Parti Grup Başkanvekili Avukat Tülay Ömercioğlu ve ailesini “Çanakkale benim ailemi de tanıyor sizin ailenizi de tanıyor” diyerek çirkin bir ithamda bulundu. Ömercioğlu’nun sert tepkisi üzerine geri adım atarak “ben öyle demek istemedim” dedi. Ömercioğlu, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a İç İşleri Bakanlığı tarafından başlatılan soruşturmanın hangi aşamada olduğunu sormasının ardından Gökhan’ın bu tavrı sergilemesi verecek cevabı olmadığı için suçluluk psikolojisinden dolayı yorumlandı

Karadağ’ın Basın Açıklaması Yapması Bekleniyor

Yaşanan bu gelişmelerin ardından AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’ın Ülgür Gökhan’ın “Yeşim hanım bana mail attı” iddası ve Ömercioğlu’na karşı gösterilen çirkin tavıra karşı bir basın açıklaması yapması ve “mail iddiasını” bu toplantıda değerlendirmesi bekleniyor.  

 

 

PAYLAŞ