“Turizm Sezonunu Bin Bir Soru İle Açıyoruz”

Çanakkale’nin tecrübeli turizmcilerinden Aşkın Değirmenci Corona Virüs sürecinden en çok etkilenen turizm sektörünün mevcut durumunu değerlendirdi.

Çanakkale’nin tecrübeli turizmcilerinden Aşkın Değirmenci Corona Virüs sürecinden en çok etkilenen turizm sektörünün mevcut durumunu değerlendirdi. Yeni açıklanan normalleşme sürecinin ikinci adımında durma noktasında olan turizm sektöründe işletmeciler yeni tedbirlerle hummalı hazırlıklara başlarken, sektörün bileşenlerinin uyum içinde ele alınması gerektiğinin altını çizen Değirmenci, “Turizm ulaşım, acente, otel ve eğlence ile birlikte bir anlam ifade eder. Turizm sezonunu bin bir soru ile açıyoruz. Biri olmaz ise eksik kalır ”dedi.
Aşkın Değirmenci açıklamasında, “Bir çok turizme hizmet eden işletme, düzenlemelerden dolayı kısıtlı bir şekilde açılmış olsa da, normal olmayan bir normalleşme ile hizmet vermeye çalışacağız. Fiziki durum bu. Lakin bizi bekleyen başka tehlikeler de var. Örneğin misafirimiz otelden korona kaptı, tedavi oldu ya da vefat etti. Bize tazminat davası açılabilecek mi?  Biz misafirimizden virüs kaptık ve tüm çalışanlar karantinaya alındı. Hizmet nasıl devam edecek. Haydi kapattık çıkın mı diyeceğiz? Ya da otelde olan diğerleri de mi karantinaya alınacak?  Bir otobüs için yer ayırdık. Yolda yolcu ateşlendi otobüs karantinaya alındı. Rezervasyon bedeli ne olacak?  Hiç belirti göstermeyen taşıyıcıları elimizde ki, ateş ölçer ne kadar sağlıklı tespit edecek? Ekmek bayat, oda kirli gibi internette aslı olan ya da olmayan yorumlara ya bir de Corona kaptım o otelden diye yorum yazılırsa durum ne olacak?
Bir sürü soru. Ya da bir dostumun bu konu ile ilgili dediği gibi. “Kervan yolda düzülür mü olacak?
Bir otelci olarak söylüyorum. Zorluyoruz. Gerek yoktu” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ