Güncel Haber Girişi: 31.12.2020 - 00:00, Güncelleme: 02.09.2021 - 15:40

TSSF’den O Haberlere Tepki!

 

TSSF’den O Haberlere Tepki!

Bazı yayın organlarında GESTAŞ 2019 yılı Sayıştay raporuna dayandırılarak “şirketin bütçesinin, federasyon heyetinin yurt dışı gezileri için kullanıldığı” yapılan haberler üzerine Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu yazılı bir açıklama yaparak yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi;
“Değerli kamuoyuna;  Bir şirkete ait 2019 Sayıştay Raporu, bazı basın organları tarafından ‘şirketin bütçesinin, federasyonumuz heyetinin yurt dışı gezileri için kullanıldığı’ şeklinde kamuoyuna yansıtılmıştır. Federasyonumuz 3289 Sayılı Yasa ile kurulmuş idari ve mali özerkliğe sahip bağımsız bir spor federasyonudur.  Kendisine ait bir bütçesi bulunmakta ve faaliyetlerinin tamamını bu bütçe ile sürdürmektedir. Habere konu şirketten federasyonumuza geçmiş dönemler de dahil günümüzde de herhangi bir sponsorluk veya  finansman desteği olmadığını önemle belirtiriz.  Bilindiği üzere, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı 2023’de, Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, TÜRSAB ve ÇATOD işbirliği ile Çanakkale’de Uluslararası Sualtı ve Dalış Fuarı gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Bu projeyle ilgili gelişmeler, 2019 yılı Ağustos ayı itibariyle yapılan haberlerle kamuoyuna da yansımıştır. Federasyonumuz, mevzuatın kendine vermiş olduğu görev, yetki ve sorumluluk gereği, su altı dalışına ait tüm konularda profesyonel destek vermek ve işbirliğinde bulunmak amacıyla, Çanakkale İl Temsilcisi nezdinde proje heyetinde yer almaktadır.  Proje hedefi doğrultusunda; federasyonumuz genel sekreterinin de yapılan davete icabet ettiği, Çanakkale Valiliği koordinasyonunda 2019 Ağustos ayında gerçekleştirilen toplantıda; Çanakkale yerelinde oluşturulacak heyetin, yerinde gözlem yapmak ve tespitlerde bulunmak amacıyla Avrupa’nın ve dünyanın önemli denizcilik ve su altı fuarlarının incelenmesi kararı alınmıştır.   Bu karara istinaden; gözlem ve tespit için en uygun organizasyon olarak 2020 Ocak ayında Almanya’nın Düsseldorf şehrinde düzenlenen Boot Düsseldorf 2020 Fuarı belirlenmiştir. Bu fuara, federasyonumuzdan hiçbir yetkili katılmazken; Çanakkale proje heyetinden 3 kişi fuara katılım göstermiştir. Heyette kimlerin olduğu, 2020 Ocak ayı sonunda fuara katılımla ilgili basına yansıyan haberlerde de yer almaktadır. Dolayısı ile haber içeriğinde belirtildiği gibi federsyonumuz yöneticisi veya görevlisi hiçbir kişinin GESTAŞ tarafından yurtdışına gezi için gönderilmesi ve masraflarının karşılanması söz konusu değildir. Kamuoyuna saygı ile  sunarız.  Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu"
Bazı yayın organlarında GESTAŞ 2019 yılı Sayıştay raporuna dayandırılarak “şirketin bütçesinin, federasyon heyetinin yurt dışı gezileri için kullanıldığı” yapılan haberler üzerine Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu yazılı bir açıklama yaparak yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi;

“Değerli kamuoyuna; 

Bir şirkete ait 2019 Sayıştay Raporu, bazı basın organları tarafından ‘şirketin bütçesinin, federasyonumuz heyetinin yurt dışı gezileri için kullanıldığı’ şeklinde kamuoyuna yansıtılmıştır. Federasyonumuz 3289 Sayılı Yasa ile kurulmuş idari ve mali özerkliğe sahip bağımsız bir spor federasyonudur.  Kendisine ait bir bütçesi bulunmakta ve faaliyetlerinin tamamını bu bütçe ile sürdürmektedir. Habere konu şirketten federasyonumuza geçmiş dönemler de dahil günümüzde de herhangi bir sponsorluk veya  finansman desteği olmadığını önemle belirtiriz. 

Bilindiği üzere, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı 2023’de, Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, TÜRSAB ve ÇATOD işbirliği ile Çanakkale’de Uluslararası Sualtı ve Dalış Fuarı gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Bu projeyle ilgili gelişmeler, 2019 yılı Ağustos ayı itibariyle yapılan haberlerle kamuoyuna da yansımıştır. Federasyonumuz, mevzuatın kendine vermiş olduğu görev, yetki ve sorumluluk gereği, su altı dalışına ait tüm konularda profesyonel destek vermek ve işbirliğinde bulunmak amacıyla, Çanakkale İl Temsilcisi nezdinde proje heyetinde yer almaktadır. 

Proje hedefi doğrultusunda; federasyonumuz genel sekreterinin de yapılan davete icabet ettiği, Çanakkale Valiliği koordinasyonunda 2019 Ağustos ayında gerçekleştirilen toplantıda; Çanakkale yerelinde oluşturulacak heyetin, yerinde gözlem yapmak ve tespitlerde bulunmak amacıyla Avrupa’nın ve dünyanın önemli denizcilik ve su altı fuarlarının incelenmesi kararı alınmıştır.  

Bu karara istinaden; gözlem ve tespit için en uygun organizasyon olarak 2020 Ocak ayında Almanya’nın Düsseldorf şehrinde düzenlenen Boot Düsseldorf 2020 Fuarı belirlenmiştir. Bu fuara, federasyonumuzdan hiçbir yetkili katılmazken; Çanakkale proje heyetinden 3 kişi fuara katılım göstermiştir. Heyette kimlerin olduğu, 2020 Ocak ayı sonunda fuara katılımla ilgili basına yansıyan haberlerde de yer almaktadır. Dolayısı ile haber içeriğinde belirtildiği gibi federsyonumuz yöneticisi veya görevlisi hiçbir kişinin GESTAŞ tarafından yurtdışına gezi için gönderilmesi ve masraflarının karşılanması söz konusu değildir.

Kamuoyuna saygı ile  sunarız. 

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu"

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.