Ekonomi Haber Girişi: 31.05.2021 - 00:00, Güncelleme: 02.09.2021 - 15:40

Sulu Tarımla Ekonomiye Can Suyu Verilecek

 

Sulu Tarımla Ekonomiye Can Suyu Verilecek

DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Çanakkale’de toplam 467 bin 100 dekar tarım arazisinde yapılacak sulu tarım ile birlikte 2021 yılı birim fiyatları ile ülke ekonomisine 1 Milyar 425 Milyon 675 bin TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini söyledi.
Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle dendi: “Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü yaptığı yatırımlarla modern sulama sistemlerini yaygınlaştırmaya, tarımda su tasarrufu sağlamaya, çiftçilerimizin kazançlarını doğrudan ve dolaylı yollarla artırmaya ve ülke tarımına katkı sunmaya devam ediyor.” Bu kapsamda Çanakkale’de 25 Nisan tarihinde başlayan 2021 yılı sulama sezonunda toplam 467 bin 100 dekar tarım arazisinin sulanacağını açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Çanakkale’de toplam 467 bin 100 dekar tarım arazisinde yapılacak sulu tarım ile birlikte 2021 yılı birim fiyatları ile ülke ekonomisine 1 Milyar 425 Milyon 675 bin TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini söyledi. Yıldız, “Çiftçilerimize bol ve bereketli bir sulama sezon dileyerek, bizler DSİ olarak ülke tarımı ve ülke insanı için özveri ile çalışmaya devam etmekteyiz. Tarım arazilerinin suya kavuşmasını, modern sulama sistemlerinin yaygınlaşmasını ve özellikle de su tasarrufu sağlanmasını önemsiyoruz. Çalışmalarımızı da bu yönde kararlılıkla sürdürüyoruz” dedi.
DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Çanakkale’de toplam 467 bin 100 dekar tarım arazisinde yapılacak sulu tarım ile birlikte 2021 yılı birim fiyatları ile ülke ekonomisine 1 Milyar 425 Milyon 675 bin TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini söyledi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle dendi: “Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü yaptığı yatırımlarla modern sulama sistemlerini yaygınlaştırmaya, tarımda su tasarrufu sağlamaya, çiftçilerimizin kazançlarını doğrudan ve dolaylı yollarla artırmaya ve ülke tarımına katkı sunmaya devam ediyor.”
Bu kapsamda Çanakkale’de 25 Nisan tarihinde başlayan 2021 yılı sulama sezonunda toplam 467 bin 100 dekar tarım arazisinin sulanacağını açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Çanakkale’de toplam 467 bin 100 dekar tarım arazisinde yapılacak sulu tarım ile birlikte 2021 yılı birim fiyatları ile ülke ekonomisine 1 Milyar 425 Milyon 675 bin TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini söyledi.

Yıldız, “Çiftçilerimize bol ve bereketli bir sulama sezon dileyerek, bizler DSİ olarak ülke tarımı ve ülke insanı için özveri ile çalışmaya devam etmekteyiz. Tarım arazilerinin suya kavuşmasını, modern sulama sistemlerinin yaygınlaşmasını ve özellikle de su tasarrufu sağlanmasını önemsiyoruz. Çalışmalarımızı da bu yönde kararlılıkla sürdürüyoruz” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.