ŞEHRİN SAHİBİ YOK, ÇANAKKALELİLER RAZIYSA BUNA SÖZÜM YOK!

Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a yüklendi. Turan, “Şehrin sahibi yok kardeşim. Yangın çıkıyor sahibi yok, trafik var sahibi yok, kurban geliyor sahibi yok. Çanakkaleliler razıysa buna sözüm yok. Ama yazık… Bu şehre de yazık, bizim geleceğimizdeki evlatlarımıza da yazık. Çanakkale’nin artık bunları görmesi lazım diye düşünüyorum” dedi.

AK Parti’nin bayram öncesinden büyük kongresini gerçekleştirdiğini anımsatan Turan, Çanakkale’nin Ankara’da güçlü olduğuna dikkat çekerek, Çanakkale’de de daha güçlü olacaklarını vurguladı. Daha çok çalışacaklarını kaydederek, “Bundan sonrada inşallah göreceksiniz yerel seçimler için 12 ilçenin 12’sini de masaya yatırıp çözmek için gayret edeceğiz. Artık biz Jülide hanımla beraber beş sene vekiliz. Seçim bitti biz bir gün sonra Biga’da temel atmaya bittik. O günden beri de beraber gezmeye çalışıyoruz.  Bizim bu teşkilatlara ve millete borcumuz var dedik ve seçimden beri her gün dolaşmaya devam ediyoruz. Öyle otel köşelerinde, lobilerde falan değil. Her gün meydanlardayız, ilçe ilçe geziyoruz. Bazıları diyor; ‘benim yanıma gelmedi, onu yapmadı, bunu yapmadı’. Biz bireysel dertler için değil, toplum dertleri için buradayız diyoruz, ilçe ilçe gezmeye de devam ediyoruz” dedi.
“ÇANAKKALE’NİN YEREL SEÇİMLERDE AK PARTİ’YE İHTİYACI VAR”
Turan şöyle devam etti; “Çanakkale’nin yerel seçimlerde AK Parti’ye ihtiyacı var. Siyaseti, ideolojiyi bir tarafa bırakın. Ak Partinin en çok çalışacağı, en çok yakışacağı yer; şehitler diyarı Çanakkale. Çanakkale’nin en çok yakışacağı parti; AK Parti. Kendisinden başka kimseyi sevmeyen, her şeyi dizayn etmeye çalışan anlayışın Çanakkale’de geride kalması lazım. Bu şehre yazık oluyor. Trafiği, mezbahası her şeyi problem haline geldi. Çanakkale’de her şey problem. Geçen gün Cevatpaşa’da bir yangın çıktı. İtfaiye bulana kadar canımız çıktı. İtfaiye geldi suyu yok. Yaşayanlar biliyor, boş geldi. AFAD ile askeriyemizin araçlarıyla, emniyetin TOMA’sıyla yangın söndürüldü. TOMA’nın görevi Çanakkale’de yangın söndürmek mi? Toplumsal olaylara müdahale aracı. Ama o araç geldi orada yangın söndürdü. Çanakkale dökülüyor. Çanakkaleliler, seçin seçmeyin kararınız baş tacı. Ama yazık. Bu şehrin, bırakın büyük projelerini mezbaha gibi, itfaiye gibi sorunları var. Çevre sorunumuz var. Bana güzel olan bir şey söyleyin. Deyin ki, şu isi yaptılar tüm Türkiye’ye örnek. Şu işi yaptılar hep beraber alkışlayalım. Var mı örnek? Benim bildiğim yok. Geçen gün iskele meydanında Jülide hanımla beraber çay içiyoruz vatandaşlarımızla, bir kameraman geldi konuşalım, konuştuk. Orada şunu söyledim; şu dubaları bile kaldıramadı, meydanı trafiğe açamadı dedim. İşine geldiği için bir gün sonra tuttu, ‘Bülent Turan burayı otopark yapalım diyor’ dedi. Yalan, böyle bir şey söylemedim. İskele meydanında bundan 7-8 sene önce otopark, bina yapalım diyen CHP’li belediyenin kendisi. O günkü vekilimiz Sayın Daniş ve arkadaşları direnerek, onu iptal ettirmişler. Eğer Ülgür Gökhan’a kalsa orası parktı şimdi. Bizimkiler durdurmuşlar. Ama bir daha söylüyorum yalanla, sahtecilikle bir yere kadar yürürsünüz. Orada söylediğim şu, bir daha söylüyorum basın varken;  bu şehrin sahibi yok. Trafik kavgası var, gerginlik var. Şu dubaları bile açıp, şuraya park geçişi vermiyor dedim. Söylediğim bu... Birkaç tane sahtekar ve satılmış gazeteci ve aynı parti tuttu bunu manşet yaptı; “Bülent Turan park istiyor buraya”. Arkadaş, bu şehrin parka ihtiyacı var, ama orası değil tabi ki. Ama bir söz varya; ‘arifede yalan söyleyen bayramda mahcup olur’. Bunlarda bir yüz var, arifede de bayramda da mahcup olmuyorlar kardeşim. Biz ne söylüyorsak bilerek söylüyoruz. Bu şehrin sahibi yok, buraya yol açın, dubaları aldırın dedik. Üç gün sonra o kaldırımdan dubaları çekerek yol açtı oraya. Bir günde de Gestaş üçüncü gişeyi açtı, kısmen rahatlamış oldu. Bak kızmamızla bir adım atıldı. Soruyorum; neden bu adım için 1 yıl bekledin? İlla çıkıp bizim parkta, iskele meydanında; ya başkan neredesin, burayı yap dememiz lazımdı. Şehrin sahibi yok kardeşim. Yangın çıkıyor sahibi yok, trafik var sahibi yok, kurban geliyor sahibi yok. Çanakkaleliler razıysa buna sözüm yok. Ama yazık… Bu şehre de yazık, bizim geleceğimizdeki evlatlarımıza da yazık. Çanakkale’nin artık bunları görmesi lazım diye düşünüyorum.”
ÜLGÜR GÖKHAN’A YÜKLENDİ
Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, CHP’li Çanakkale Belediye başkanı Ükgür Gökhan’ın bir gazeteye yaptığı açıklamalarda, yerel seçimlerde kendisini karşısında aday olarak çıkması yönündeki söylemine şu cevabı verdi; “Birde utanmadan ‘karşıma Bülent Turan çıksın’ diyor. Önce şunu söyleyeyim ey CHP’nin delegeleri, ey CHP’nin genel merkezi sizin belediye başkanı atamanız böyle mi yapılıyor? Ne zaman karar verdiniz de Ülgür beyin devamını kararlaştırdınız. Bu kent seçmenine, kent delegesine haksızlık değil mi? hani demokrasi, hani işleyen sistem? Ne zaman senin adaylığın tekrar ilan edildi de bize gel yarışalım diyorsun? Önce git bakalım partine, önce partiden yetki al, aday ol. Ama bunlar alıştılar, şehrin tek sahibi bunlar. Vekilleri bu belirliyor, ilçe başkanlarını bu belirliyor, delegeleri belirliyor, adaylığını ilan ediyor. Bir sürü meselede her şeyi kendisi yapıyor. Her şey bitti artık kurbanı, dini dizayn etmeleri kaldı. Yapmayın, bu kadar yapmayın herkes işini yapsın. Herkes görevini yapsın. Hepimiz okuyoruz. Kurban kes Allah'ın emri. Sen kimsin de kurban yoktur diye söylüyorsun. ‘Kurban kesmek Allah’ın emri değildir. Kan akıtarak ibadet olmaz diyorsun, sen kimsin ya.’ (Ülgür Gökhan’ın retweeti).  Her şeyi dizayn ettin partiyi delegeleri, vekilleri, sıra buna mı geldi artık. Bunlar ayıp şeyler. Ama bu ayıp bizim ayıbımız. Biz çalışsaydık, derdimizi halkla paylaşsaydık, bu kadar fütursuz, bu kadar yanlış işler yapma imkanı bulamazdı. Bunlarla uğraşacağına, bak küçük sanayi sitesini kaç yıldan beri konuşuyoruz. Taşınalım kardeşim, biz hazırız.  Ama sanayici esnafımızın sıkıntısını, imarını çözmeden bu işi yaptırmayız dedik. Sümerbank’a verdi, yanındaki araziye verdi. Güya aynısını vermiş gibi yaparak 450 tane küçük esnafımızı bu konuda kandırılma iddiası ortaya koyu. Kandırtmayacağız, o plan yanlış plan kardeşim. Orası taşınır ama esnafımızın hakkı bizim hakkımız. Şu anki imar planındaki yapılan, esnafımız iyi araştırsın bunu, asla hakkaniyete uygun bir yaklaşım değil. Sümerbank’taki yolları belediye tapusu yaptılar. Aynısını sanayi için istiyor, yapamayacaksın kardeşim. Artık biz buradayız. Yanlış yaptırmayacağız. Hak kiminse, o hakkı almaya devam edecek.”
Turan, her şeye rağmen Türkiye’yi ve Çanakkale’yi büyütmeye devam edeceklerini söyledi.

PAYLAŞ