“Seçimler bitmiştir, gerçek gündem ekonomidir”

31 Mart Yerel Seçimleri sonrası Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu değerlendirme yaptı.

Seçim sonuçlarının Çanakkale’ye hayırlı olmasını dileyen ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, seçim sürecinin geride kaldığını, gerçek gündem ekonomiye bir an önce dönerek, sanayileşme yolunda daha çok istihdam ve ihracat yamak gerektiğini vurguladı. 

 “Marka şehir Çanakkale’miz ahlaklı ve ilkeli, nezaket kuralları içerisinde, dürüstçe sürdürülen bir siyasi rekabet ile Türkiye’ye örnek bir seçim süreci geçirmiştir” diyen ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, “Öncelikle tüm adaylarımıza teşekkür ediyorum. Demokratik bir seçim sonrasında da Çanakkale İli halkının iradesi ve tercihi sandığa yansımış,  yerel yöneticilerimiz belli olmuştur” dedi.

Semzioğlu açıklamasının devamında, “Seçilen belediye başkanlarımızın, İl Genel Meclisi üyelerimizin, Belediye Meclis üyelerimizin, muhtarlarımızın, Çanakkale’mizin refahı için, laf değil iş ve proje üreterek, icraatları ile sahada olarak, hangi partiden olursa olsun sadece kendi gibi düşünenleri değil tüm halkını kucaklayarak hizmet vermeleri en büyük arzumuzdur. Şeffaf, hesap verebilir kadrolarını oluşturarak arzuladığımız bu hizmeti sunacaklarına da inancımız tamdır. Seçimler bitmiştir. Önümüzde seçimsiz, siyaseten berrak olan bir 4 yıl var. Şimdi artık iş dünyasının,  gerçek gündemi olan ekonomiye bir an önce dönerek önüne bakma zamanıdır. Sanayileşme yolunda daha çok istihdam, daha çok ihracat zamanıdır. Daha büyük bir heyecan ile, beklediğimiz güven ortamında yeni yatırımlar zamanıdır. Toprağın Vatan olduğu Çanakkale’mizi ekonomik zaferler ile de taçlandırma zamanıdır. Ülkemizin sürdürebilir büyüme yolculuğunda Çanakkale’den koşma zamanıdır. Kutuplaşmadan uzak, birlik ve beraberlik ile ülkemiz için daha çok çalışma zamanıdır” diye konuştu.    

PAYLAŞ