“SEÇİM BOYUNCA ÇOK KONUŞTUK ARTIK HİZMET ZAMANI”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan mazbatalarını aldılar. Partililerin ve vatandaşların kendilerine desteklerini sunmak için geldikleri adliyede büyük kalabalıklar oluştu.

Alkışlar ile adliyeye giren Ülgür Gökhan ve Birol Arslan’ı destelemek üzere birçok partili ve vatandaş adliyede hazır bulundu. Herkesi selamlayarak tebriklerini kabul eden Gökhan ve Arslan, mazbatalarını almak üzere odaya geçti. Mazbata töreninden önce 3.Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Ünsal Bayav, kısa bir konuşma yaparak, “Seçimde Türkiye’ye örnek olduk diyebiliriz. Gayet olgun ve huzurlu bir seçim ortamı yaşadık. Bundan dolayı öncelikle siyasi partilere, adaylara, seçimin yapılmasına katkıda bulunan merkez ilçe seçim kurulumuza, sayın başkanıma ve değerli üyelerime, fedakâr çalışan sayın müdürümüze ve tüm personele teşekkür ediyoruz. Sayın başkanı ve seçilen Kepez belediyesi başkanını, belediye meclisi ve il genel meclis üyeliklerine seçilen adayları kutluyorum” dedi.

 “DÖRT BUÇUKUNCU MAZBATAM OLACAK”

Gökhan, “Seçime girmek suretiyle dördüncü mazbata olacak. Benim bir de meclisten seçilerek belediye başkanlığı dönemim oldu. O zaman da bir mazbata aldık tabi. Dolayısıyla dört buçukuncu mazbatam olacak” diyerek esprili bir şekilde sözlerine başlayarak, “ Sizlere çok teşekkür ederim. Gerçekten Çanakkale’ye yakışır bir seçim geçirdik. Mutluyuz hepimiz. Özellikle seçim bürosundaki arkadaşlara ayrıca teşekkür ediyorum çünkü onlar büyük bir sorumluluk aldılar, gece gündüz demeden çalıştılar ve büyük bir sorumluluk taşıdılar. Herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 Hakim Ünal Bayav , “Görev siz de artık. Çanakkale’de yaşayan ve yaşayacak olan, yaşamayı düşünen bir insan olarak ben de başarılarınızın, çalışmalarınızın devamını diliyorum. Daha güzel, daha yeni projeler bekliyoruz sizlerden. Daha önceden milletvekilli seçiminde taleplerimi iletmiştim eğitim ve sporla ilgili. O alanlarda özellikle halka yönelik, halkın katılımını sağlayacak spor etkinlikleri, bisiklet projeniz vardı çok güzel. Sizden bisiklet sürücü olarak devamını getirmenizi istirham ediyorum” diyerek Ülgür Gökhan’a mazbatasını takdim etti.

 “MAZBATAMIZI ALDIK, KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ”

Kepez Belediye Başkanı’na da mazbatasının takdiminin yapılmasının ardından Gökhan ve Arslan, açıklamalarda bulundu. Başkan Gökhan, “Mazbatamı aldım. Dört yıldız oldu mazbatamda. Çanakkale için hayırlı olsun. Güzel hizmetler yapmak nasip olsun. Seçim bitti. Mazbatamızı aldık, kaldığımız yerden devam edeceğiz. İnşallah sağlık içerisinde, kentteki tüm hemşerilerimle beraber, kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden bu kentte kardeşçe yaşamak için çaba göstereceğiz, hizmet edeceğiz. Bugünden itibaren artık görev başladı. Görevimizi layıkıyla yapmaya çalışacağız. Bütün Çanakkaleli hemşerilerime teşekkür ediyorum çünkü çok sağlıklı bir seçim geçti. Huzur içerisinde, barış içerisinde bir seçim geçti. Katkı veren herkese, rakip adaylarıma Sayın Ayhan Gider başta olmak üzere teşekkür ediyorum. Çanakkale’ye yakışır bir seçim geçirdik, ne mutlu bize” dedi.

 “SEÇİM BOYUNCA ÇOK KONUŞTUK ARTIK HİZMET ZAMANI”

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan ise, “Doğduğum topraklara hizmet etme onuru bana verildi. Kendilerine Kepez halkına sonsuz teşekkür ediyorum. Seçim boyunca çok konuştuk artık hizmet zamanı. Şuanda belediyeye geçiyorum, devir teslimi yapacağım ve çalışmalarıma başlayacağım. Ben de destek olan, demokrasiye destek olan herkese teşekkür ediyorum ve herkesi ayrı ayrı kucaklıyorum” şeklinde konuştu.

Açıklamaların ardından Ülgür Gökhan ve Birol Arslan, mazbatasını alan il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyeleri ile beraber adliyenin önünde toplu fotoğraf çektirdiler.

PAYLAŞ