“SADECE ‘YAZIKLAR OLSUN’ CEVABINI ALIRSIN!”

Ak Parti Çanakkale Eski İl Başkanı Yeşim Karadağ’ın istifasında gerekçe olarak gösterdiği, ‘partinin temelini oluşturan kuruluş ilke ve esaslarından uzaklaşması’ şeklindeki sözleri tepki çekti. AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, istifa eden Karadağ’ı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler 74'üncü Genel Kurulu görüşmelerine katılmak üzere gittiği ABD'de, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesince düzenlenen etkinlikte ABD'deki Türk, soydaş ve Müslüman toplumuyla bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşmaya ait bir videoyu paylaşarak; “ABD’nin merkezinde ilk günkü duruşla, heyecanla dünya medyasına yapıldı. Bu konuşmayı yapana “kuruluş felsefesi vs” dersen sadece ‘yazıklar olsun’ cevabını alırsın” diyerek eleştirdi.

Kent siyasetinin en çok konuşulan konusu olan Yeşim Karadağ’ın istifa sonrası AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın da twitterdan attığı mesaj dikkatleri çekti.  Turan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler 74'üncü Genel Kurulu görüşmelerine katılmak üzere gittiği ABD'de, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesince düzenlenen etkinlikte ABD'deki Türk, soydaş ve Müslüman toplumuyla bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşmaya ait bir videoyu paylaştı. Turan aynı tweetinde ayrıca şu ifadelere yer verdi; “İstifa edebilirsin, ikbal kavgası güdebilirsin, şahsi beklentilerim karşılanmadı diyebilirsin; ama bu konuşma dün ABD’nin merkezinde ilk günkü duruşla, heyecanla dünya medyasına yapıldı. Bu konuşmayı yapana “kuruluş felsefesi vs” dersen sadece ‘yazıklar olsun’ cevabını alırsın”.
 BİR AÇIKLAMA DA İL BAŞKANLIĞINDAN
AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı da yaptığı açıklamada, eski il başkanı Yeşim Karadağ’ın istifasında yer verdiği sözlere adeta bir cevap geldi. AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı açıklamasında şu ifadeler yer aldı; “Yakın tarihte coşkuyla 18.kuruluş yıl dönümünü kutlayan AK Partimiz, on yedi yıldır önüne çıkartılan tüm engelleri aşarak ülkemizi yönetmekte,2023 hedeflerine doğru milletiyle el ele emin adımlarla devam etmektedir. Kurulduğu günden beri yolculukta yorulanlar veya yoldan çıkanlar olduğu gibi, yeni katılanlarda olmaktadır. Bu olağandır. Ayrılan usulüne uygun ayrılırsa yolun açık olsun deriz. Lakin ikbal umudu kalmayanların ayrılırken yürüdüğü yolu karalayarak ayrılmasını da doğru bulmayız. AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kuruluş ilke ve esaslarından asla taviz vermeden milleti ile beraber samimiyet, gayret ve tevazu ile yoluna devam etmektedir ve edecektir.”
KARADAĞ İSTİFA AÇIKLAMASINDA NE DEMİŞTİ
Yeşim Karadağ, istifa açıklamasında şu sözleri kullanmıştı; “24.Dönem Milletvekili Adayı, il başkanı, il başkan yardımcısı, merkez ilçe başkan yardımcısı görevlerini ifa etmenin dışında en önemlisi uzun yıllar boyunca gönüllü bir neferi olarak çalıştığım, seçilmiş tek kadın il başkanı sıfatı ile il başkanlığı sürecimde özellikle 15 Temmuz Hain Darbe girişiminde görevdeki tek kadın il başkanı olarak büyük bir özveri ve fedakarlık ile görev yaptığım, hiçbir ferdine, tüzel kişiliğine ‘yanlış ve yamuk’ yapmadığım, alnımın akı ile her kademesinde onurlu bir şekilde mücadele ettiğim Ak Parti’den partinin temelini oluşturan kuruluş ilke ve esaslarından uzaklaşması nedeniyle bugün itibari ile istifa ediyorum. Bu süreçte birlikte yol yürüdüğüm, uzun yıllar içinde bulunmaktan ve karşılık beklemeden hizmet etmekten büyük bir şeref duyduğum AK Parti’nin vefalı tabanına, hiçbir çıkar beklemeden çalışan her bir teşkilat mensubuna teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.”

İSTEDİĞİ MAKAM OLMAYINCA PARTİMİZDEN AYRILIRKEN KÖTÜLEMEYE ÇALIŞANLAR
 Son olarak AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu açıklamalarda bulundu. Karadağ’ın açıklamalarına sitem eden İskenderoğlu; “AK Parti bir dava hareketidir.İnandığı değerleri savunan memleket sevdalıları Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bir yola baş koydular.Ardından zaman içinde bu değerlere sahip bizler gibi birçok insan katıldı bu yolculuğa.Bazen Partimizde görevlerimiz oldu,taşıdığımız görev sorumluluğu ile gece gündüz çalıştık,bazen teşkilatta hiçbir görevimiz olmadı yine de aşkla Başkanlarımızın verdiği görevi elimizden gelenin en iyisiyle yapmaya uğraştık.Birçoğumuzun çocuğu bu davada büyüdü anne baba görmeden. Bildik ki bu ülkenin geleceği ,tüm ümmetin ümidi Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğindeki AK Partidir. O yüzdendir ki makamlar gelip geçicidir dedik her zaman. Hani derler ya ; İnsanların istediği olduğunda da imtihandadır olmadığında da diye… Çanakkale’de yerel siyasette yedek yönetim kurulu üyeliğinden aldığım tüm görevlerle 13 yıl yerelde çalışmanın ardından daha dün gibi 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde 3. sıra milletvekili adayı olduğum günler. Ardından hala devam ettirdiğim Genel Merkez Kadın Kolları Başkan yardımcılığı görevim var. Şu an Çanakkale’de milletin vekilliğini yapmak nasip oldu .Ancak yedek yönetim kurulu üyesi olduğumda da bugün milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı iken de “AK partide üye olmak onurdur. “ dedim her zaman. Yarın vekil olmadığımda da bunu söyleyeceğimi yol arkadaşlarım iyi bilir. İstediği makam olmayınca Partimizden ayrılırken kötülemeye çalışanlar seçimlerde Milletvekilliğinde, Belediye Başkanlığında aday adayı olmamış mıydı ?Yazık ki çok yazık.
Okuduğum bir hikaye geldi aklıma; Canlıların en sadık olanı Divane (Eden) kuşuymuş. Ömrünü tek bir eşle geçirirmiş. Eşine o kadar sadıkmış ki, öldüğünde kahrından taş yutarak intihar edermiş bu kuş.
“Aşkından deli divaneye döndüm” sözü buradan gelir derler.Biz inandığımız değerleri ,memlekete hizmet etmeyi ,aşk ile çalışmayı,millete ,vatanımıza deli divane olmayı Cumhurbaşkanımızın izinden yol yürümeyi ,sadakatle çalışmayı,AK partinin neferi olmayı bildik,öyle de devam edeceğiz. “Durmak Yok Yola Devam” dedi.

PAYLAŞ