Ömercioğlu, Çarşıda Nefes Aldırmayan Belediye Ekipleri AVM İçin Yasaları Neden İşletmiyor?

Yılın ilk belediye meclis toplantısı belediye meclis salonunda yapıldı. Toplantıda AK Parti Grubu adına konuşan Tülay Ömercioğlu 17 Burda AVM’de yaşanan sorunları gündeme taşıdı. 17 Burda AVM açıldığı ilk günden bugüne ortak kullanım alanlarının yaklaşık yüzde 40’nı kiralanabilir alana çevrildiğinin altını çizen Ömercioğlu; “Çarşıda bir işletme işyerinin önüne ufak bir çıkma yapsa zabıta bir sabah baskınıyla yıkar biliyorsunuz! Ya da iş yerinin önüne iki sandalye koysa kaldırımı işgal ediyorsun diye hemen kaldırtır ve cezasını keser. Yani çarşıda nefes aldırmayan belediye ekipleri AVM için yasaları neden işletmiyorlar, işletemiyorlar.” diye sordu.

Ömercioğlu konuya dair şunları söyledi; “17 Burda AVM açıldığı ilk günden bugüne ortak kullanım alanlarının yaklaşık yüzde 40’nı kiralanabilir alana çevirdi. O ilk açıldığındaki meydandan eser yok her tarafa bir kulübe konuldu, sergi alanı vardı dükkâna çevrildi, koridorlar daraltıldı dükkâna çevrildi, ortak kullanım alanında ağaçlar, bitkiler yerlerinden söküldü kafelere çıkmalar yapıldı, otopark olan yerden kısıldı dükkâna çevrildi, her köşeye masa sandalyeler konuldu. Yeni alanlar yaratmanın en büyük külfetini de yine AVM’deki işletmeler yaşıyor.

Ayrıca yemek katı, kafe katı diye ayrım yapılmıştı en başında, bugün kafe katında olan işletmelerin (giriş katı) tamamı yemekte yapıyor! OYSA BAŞTA BÖYLE DEĞİLDİ… YANİ AVM OYUN BAŞLARKEN KOYDUĞU KURALLARI VE “İŞ ORTAKLARINA” VERDİĞİ SÖZLERE UYMADI VE OYUN DEVAM EDERKEN DEFALARCA KENDİ LEHİNE KURALLARI DEĞİŞTİRDİ. 

BELEDİYEDEN ONAY ALAN AVM PROJESİNDE ÖYLE DEĞİŞİKLİKLER YAPILDI Kİ AVM’YE GİRDİĞİNİZDE ARTIK ADIM ATACAK YER NEREDEYSE YOK GİBİ… ÇARŞIDA BİR İŞLETME İŞYERİNİN ÖNÜNE UFAK BİR ÇIKMA YAPSA ZABITA BİR SABAH BASKINIYLA YIKAR BİLİYORSUNUZ! (CELAL KARAKAŞ’IN KARDEŞİNİN İŞLETMESİNDE ŞAHİT OLDUK.) YA DA İŞ YERİNİN ÖNÜNE İKİ SANDALYE KOYSA KALDIRIMI İŞGAL EDİYORSUN DİYE HEMEN KALDIRTIR VE CEZASINI KESER. YANİ ÇARŞIDA NEFES ALDIRMAYAN BELEDİYE EKİPLERİ AVM İÇİN YASALARI NEDEN İŞLETMİYORLAR, İŞLETEMİYORLAR.

AVM BİZZAT BAŞKANIN “ÖZVERİSİYLE” ŞEHRİMİZE KAZANDIRILDI! BİLİYORSUNUZ DAHA ÖNCE MAHKEME BURAYA AVM YAPAMAZSINI DİYE KARAR VERMİŞTİ! ŞEHİRDEKİ OLUR OLMADIK HER KONUDA “HAKSIZLIK KARŞISINDA SESSİZ KALAMAM” DİYEREK TAKDİR TOPLAYAN BAŞKAN GEÇTİĞİMİZ GÜN DÜZENLEDİĞİ BASIN TOPLANTISINDA “HER ŞEYİ SÖYLEYEBİLİRSİNİZ; ‘BU KENTTE RANT YARATTINIZ’ DİYEMEZSİNİZ” DİYE “SİYASET” YAPAN ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANI ÜLGÜR GÖKHAN NEDEN TEK LAF ETMEMEKTEDİR? AVM’ YÖNETİMİNİN BU RANTINA NEDEN DUR DEMEMEKTEDİR? Belediye olarak yasaları AVM’deki usulsüzlükler için neden işletmemektedir?”

Hassasiyetiniz İçin Teşekkür Ederim

Ömercioğlu’nun konuyu gündeme getirmesinden, hassasiyetinden dolayı memnuniyet duyduğunu belirten Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, konunun takipçisi olduklarını ve orada bazı noktalarda mühürleme yaptıklarını ve ceza kestiklerini eğer gerekli düzenlemeler yapılmaz ise müdahale edeceklerini söyledi.

PAYLAŞ