Makamlar Gelip Geçer Ama Hatıralarımız Kalacak

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Lapseki’de gerçekleşen doğalgaz hizmet alımı töreni ardından Şevketiye Köyü’ndeki sağlıkevinin açılış törenine katıldı. Turan, burada yaptığı konuşmada Çanakkale’ye yapılan yatırımlar hakkında da bilgiler verdi. Turan; “Bütün rutin işlerimizi yapacağız çünkü biz, bu topraklara hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Makamlar gelip geçer ama hatıralarımız kalacak. Biz burada doğduk, öldüğümüzde mezarımız burada olacak. Eğer arkamızdan bir tane köylümüz, hemşerimiz iyi işler yaptı diyorsa baş tacı” ifadelerini kullandı.

Lâpseki Şevketiye Köyü Sağlıkevi açılış töreninde konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Bütçe görüşmelerini bitirdik. Çok yoğun geçti. Dün ilk fırsatta Çanakkale’mize geldik. Gelir gelmez hamdolsun evimize gitmeden Lâpseki’deki Hastanemizi ziyaret ettik. Gece geç saatte orada yatan hastalarımızla bir araya geldik” diyerek şunları ekledi: “2018 yılını geride bıraktık. 2018 yılı tam bir Çanakkale yılı oldu. Seçimlerde partimize destek verdiniz, birinci yaptınız köyümüzde, ilçemizde, ilimizde. Onun dışında yatırımlarda köprü gibi, Çanakkale Gıda OSB’si gibi, Troya Yılı gibi çok önemli uluslararası ve ulusal proje hayat geçti. Yenilenmeyen okul kalmadı, hastaneleri her ilçemiz için hayata geçti. Çan’daki temeli attık, hastanemiz devam ediyor. Tüm sağlık birimlerimiz bir anlamda şaha kalktı, yoluna girdi. Aynı şekilde önemli köylerimizde sağlık ocaklarını açarak hem köylümüze hem çevre köylerimize hem de anayol üzerindeki kaza durumlarındaki acil müdahaleleri imkân sağlayacak küçük çaplı sağlık ocakları açmaya başladık. Nerede hasta varsa devlet tüm imkânlarıyla orada. Eksiğimiz olabilir, hatamız olabilir, insanız. 2002 yılında Çanakkale’de toplam ambulans üç taneydi. 12 ilçe var ikisi ada. 600 köy var toplam ambulans 3. Şuan 45 ambulansımız var. Paletlisi ayrı, havası ayrı, denizi ambulansı ayrı. Daha iyi olmak zorunda. İnsan varsa devlet var. İnsanın kendisi sağlığı, kıymeti varsa milletin gücü var.”

“MAKAMLAR GELİP GEÇER AMA HATIRALARIMIZ KALACAK”

“Her gün burada hemşiremiz, ebemiz olacak. İğne, pansuman işleri başta olmak üzere. Bunun yanında kanser taraması, şeker taraması gibi zaten il müdürlüğümüzün yaptığı faaliyetlerin burada daha özelini yapma imkânı bulacağız” diyen Turan, “Haftada bir doktorumuz gelecek, rutin diş hastalıklarına müdahale etmeye çalışacak. Zaten Lâpseki’miz 15 kilometre ileride, Lâpseki hastanemizde birçok birim faaliyete geçti. Çanakkale Merkez’de hem üniversitemiz Rektör Acer’in yoğun gayretleriyle açtırdığı hastanemiz hayata geçti. Hemen yanında Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanemiz hayata geçti. İkisi beraber toplam 1050 yatak yapar. 1050 yataklı adeta bir şehir hastanesi haline geldi. Önceden ufak bir ameliyatta İstanbul’a, Bursa’ya giderdik. Artık ya Çanakkale’ye ya Lapseki’ye gidiyoruz. Bu kıymetli bir iş ama bazı hastalıklarda Lâpseki’ye bile gerek kalmadan burada ilacımızı alacağız. Bütün rutin işlerimizi yapacağız çünkü biz, bu topraklara hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Makamlar gelip geçer ama hatıralarımız kalacak. Biz burada doğduk, öldüğümüzde mezarımız burada olacak. Eğer arkamızdan bir tane köylümüz, hemşerimiz iyi işler yaptı diyorsa baş tacı” ifadelerini kullandı.

“BUNLAR DAHA BAŞLANGIÇ”

Turan, tüm siyasilerin köyde gözü olduğunu söyleyerek, “Seçim sandıkları açıldığında Çanakkale’den önce buraya bakıyorlar. Birçok vekilimizin köyünde partisi birinci olmaz. Bu adettir. Araştırdım, Adnan Menderes bile kendi köyünde birinci olamamış. Hamdolsun referandum hariç köydeki tüm seçimlerde partimiz birinci oldu. Bu yüzden tüm hemşirelerime teşekkür borcum var. Sağ olsunlar, var olsunlar. Bölgemizde köprüler, hastaneler, Ezine Gıda OSB’si gibi çok önemli turizm faaliyetleri hayata geçti. Bunlar daha başlangıç. Önümüzde seçimler var, Mart ayında. Halkımız bize yerelde de devam derse,  daha büyük bir motivasyonla yerel-genel uyumuyla beraber yolumuza devam edeceğiz. Tarımda ciddi iddialarımız var. Süt desteği başta olmak üzere, hayvancılık başta olmak üzere birçok yeni iş yapacağız” şeklinde konuştu.

“HER KAYNAĞI DEĞERLENDİRİYORUZ”

Turan, sözlerini şu şekilde noktaladı: “Bütün Köylerimiz için söylüyorum, taş, asfalt gibi işlerde büyük mesafe aldık. Bu dönem yine valiliğimizin, özel idarimizin öncülüğünde yine ciddi işlerimiz var. Her kaynağı değerlendiriyoruz. Şevketiye’mizde elektrik direkleri sorundu, tüm direklerimiz yenilendi. Trafo iki taneydi, yeterli değildi şuan dört oldu. Çavuşköy barajımızın çalışmaları devam ediyor. Çavuşköy’ün barajı bittiğinde Şevketiye’nin su içme sorunu da oradan çözülecek.

Köyümüzün bir liman meselesi var. O da notlarımızın arasında. İnşallah o barınağı da yoluna koyup, bu köye olan borcumuzu ödemeye çalışacağız. Tekrar ben bu sağlık evinin, butik hastanenin hayırlı olmasını istiyorum.”

PAYLAŞ