İyi Parti Çanakkale Teşkilatı Karıştı

24 Haziran'da milletin adeta sandığa gömdüğü Meral Akşener’in istifa kararı ardından, seçimli olağan üstü kurultay kararı alması Çanakkale İyi Parti teşkilatını da karıştırdı. İyi Parti il yöneticisi Hasan Demir, Serkan Uğur Akıncıoğlu, Selahattin Yıldızlar, Pınar Uçman Düzenli ve Ruhi Akkoyun zehir zemberek bir açıklama yaparak partiden istifa ettiklerini duyurdu. Beş ismin yaptığı ortak açıklamadaki; “Partinin Çanakkale yerelinde kuruluş sürecinden tutun da aday listelerinin belli oluşuna kadar geçen süre zarfında sergilenen tavırlar gösteriyor ki; istişare mekanizmalarından mahrum, 3-5 kişinin eylem ve söylemi dışına çıkmayan bir yapının, her uyarıya kulak tıkamasının sebebi bireysel beklenti ve menfaatlerinden öteye gitmemektedir” ifadeleri ise dikkat çekti.

İşte o istifa metninde yer alan ifadeler;

“Kasım 2015 tarihi itibariyle yaktığımız isyan meşalesinin neticesinde hayat bulan iYİ Parti, girdiği ilk seçimlerde her olumsuıluğa rağmen %10 oy ve 43 milletvekili ile TBMM'de temsil hakkına haiz olmuştur. 

Lakin görünen odur ki, birçok il teşkilatında olduğu gibi Çanakkale'de de adam adamcılığı oynayan düşük profilliler, beklenilen başarının Önüne engel teşkil ederek, ülke geleceğini şahsi menfaatlerine tercih etmişlerdir. 

Partinin Çanakkale yerelinde kuruluş sürecinden tutun da aday listelerinin belli oluşuna kadar geçen süre zarfında sergilenen tavırlar gösteriyor ki; istişare mekanizmalarından mahrum, 3-5 kişinin eylem ve söylemi dışına çıkmayan bir yapının, her uyarıya kulak tıkamasının sebebi bireysel beklenti ve menfaatlerinden öteye gitmemektedir. 

listelerde istedikleri yerleri bulamayan bu şahısların seçim sürecinde yaptıkları aleyhte propaganda ve karalama çalışmaları, beklenilen başarının önüne engel olmuş ve neticede yurtdışı oylarıyla birlikte TBMM'ye temsilci göndermemiz mümkün olmamıştır. 

Seçim, bir partinin en önemli sınavıdır ve Çanakkale bu sınavdan %17 oy almasına rağmen başarısız çıkmıştır. Bu başarısızlıkta büyük pay sahibi (sözde yönetici) şahıslardan onurlu bir duruş beklemekle yanılmış olduğumuzu görerek onların yapması gerekeni yapıyor ve İYI Parti Çanakkale il Yönetim Kurulu Üyeliklerimizden istifa ediyoruz.”

 

PAYLAŞ