İskenderoğlu’na TBMM’de Görev

24 Haziran Pazar Günü gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde AK Parti Çanakkale Milletvekili olan Jülide İskenderoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyon üyeliğine ve sözcülüğüne seçildi.

1969’da yapılan seçimlerde Çanakkale’nin ilk kadın milletvekili seçilen Zekiye Gülsen’den sonra kentin ikinci kadın vekili olan AK Partili Jülide İskenderoğlu, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyon üyeliğine ve sözcülüğüne seçildi. Öte yandan konuyla alakalı AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Türkiye Büyük Millet Meclisi Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu üyeliği ve sözcülüğüne seçilen, Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu'nu tebrik eder yeni görevinde başarılar dileriz” denildi.

 JÜLİDE İSKENDEROĞLU KİMDİR?

 1974 yılında Balıkesir'de doğan Jülide İskenderoğlu, ilk ve orta öğretimini doğduğu kentte tamamladıktan sonra 1994 yılında üniversite eğitimi için geldiği Çanakkale'de 18 Mart Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İnşaat Teknikerliği bölümünden mezun oldu. 1997 yılında Çanakkale'de evlenerek iş hayatına atılan Jülide İskenderoğlu kafe işletmecisi olarak uzun yıllar iş hayatının içerisinde bulundu. 2003 yılında AK Parti Çanakkale il Kadın Kolları yönetiminde görev alan İskenderoğlu, daha sonra 2006 yılında AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Yerel Yönetimler Başkanı, 2009 yılında AK Parti Çanakkale İl Yönetim Kurulu Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. HUBAN Kadınlar Kalesi, İnsanca Yaşam Derneği, Çanakkale Karadenizliler Dayanışma Derneği, Çanakkale Şehitlerine Vefa Derneği gibi çeşitli sivil toplum örgütlerinde faaliyetlerde bulunan İskenderoğlu, 2010 yılında AK Parti Genel Merkezi tarafından Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı olarak atanmasını takiben yapılan kongrede seçilerek İl Kadın Kolları Başkanı olarak görevine devam etti. 2015 yılı şubat ayında yapılan 4. Olağan İl Kadın Kolları Kongresinde 25. dönem milletvekili aday adayı olmak amacıyla başkanlık görevini devretti. İyi düzeyde İngilizce bilen İskenderoğlu, evli ve 1 çocuk annesidir. Ak Parti Çanakkale 25. ve 26. Dönem Milletvekili Adayı olan Jülide İskenderoğlu, son olarak AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Ekonomi İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

PAYLAŞ