HALKÇI BAŞKAN DAR GELİRLİ AİLELERİ HEDEF ALDI YÜZDE YÜZ ZAM YAPTI!

Hemen her fırsatta halkın yanında olduğunu vurgulayan ve belediyenin kaynaklarını israf etmeden halk için kullanacağını iddia eden Kepez Belediyesinin CHP’li “halkçı” başkanı Birol Arslan’ın son icraatı tepkilere sebep oldu. Geçtiğimiz günlerde develeri dövüştürmek için 165 bin lirayı belediyenin kasasından hiç düşünmeden harcayan Birol Arslan genellikle dar ve düşük gelirli vatandaşların çocuklarının tercih ettiği belediye kreşlerine kâr etmiyor diyerek yüzde yüz zam yaptı!

Zammın gerekçesini “Kâr elde etmiyor” olarak gösteren Arslan bu tavrıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylemleriyle de ters düştü. Kılıçdaroğlu kreşlerin bir ticarethane olarak düşünülmemesi gerektiğini işaret ettiği konuşmasında; “Bütün belediye başkanlarıma açık ve net şunu söyledim: nerede bir gecekondu varsa orada mutlaka bir çocuk yuvası yapılacaktır. Anneler güven, huzur içinde çocuklarını kreşe getirecek. Ve dolayısıyla kendileri kent yaşamıyla tanışacaklardır. Yoksullukla mücadele bizim görevimiz. İşsizlikle mücadele bizim görevimiz. Toplumun her kesimini hiçbir ayrım yapmadan hepsini kucaklayacağız. İnancı, kimliği, yaşam tarzı ne olursa olsun insanımızı kucaklayacağız. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Bu bizim temel görevimiz" açıklamasında bulunmuştu. 

Kepezli birçok vatandaş duruma tepki göstererek; “dışarıdaki özel kreşler pahalı olduğu için biz belediyenin kreşini tercih ettik ama yapılan bu zam dışarıdaki özel kreşlerle belediyenin kreşinin ücretlerinin aynı olmasına sebep oldu. Çanakkale Belediyesinin de kreşleri var ama onların ücretleri bile bu kadar yüksek değil, bir anda yapılan bu fahiş zam bizi çok zora sokacak. Eğer kararda geri adım atılmaz ise ben dahil birçok aile çocuğunu istemeyerek de olsa kreşten almak zorunda kalacak.”

Kepez’de belediyeye ait olan iki kreş bulunuyor bu kreşler bir önceki belediye başkanı Ömer Faruk Mutan zamanında Kepez’e kazandırılmıştı. 

PAYLAŞ