Halk Bahçesini Genişletelim Diye Bedava Yer Veriyoruz Ülgür Gökhan Ne Yapıyor?

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider geçtiğimiz hafta sonu yapılan merkez ilçe kongresinde CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a yüklendi. Gökhan’ın AK Parti belediye meclis üyesi Tülay Ömercioğlu’na karşı olan çirkin tavrının kabul edilemez olduğuna “Ağalıklar beylikler bitti, sen neredesin, kendini nerede zannediyorsun?” sözleriyle tepki gösterdi. Çanakkalelileri heyecanlandıran eski il özel idare binasını yıkalım halk bahçesi genişlesin önerisine Ülgür Gökhan’ın bahaneler bularak iş yapmaktan kaçtığını hatırlatan Gider, koskoca hükümet sana diyor ki, burayı bedava sana vereceğiz, meydandan olsun, park büyüsün. Sırf iş yapmama derdinden dolayı, bir sürü mazeret sunuyor dedi.

Gider’in konuşmasının satır başları şöyle

AĞALIKLAR BEYLİKLER BİTTİ, SEN NEREDESİN, KENDİNİ NEREDE ZANNEDİYORSUN?

Belediye başkanı kalktı bizim belediye meclis üyemize, bir bayana, bayan olması da çok önemli değil ben bunu katıldığım her ortamda söylüyorum; Bunu ne bir bayan, ne de bir erkeğe yapamazsınız! Bağırdı, çağırdı, hakaretler, tehditler, mikrofonu kapattırmalar. Dışarı çıkana bile karışıyor, diyor ki; Konuşmadan çık! Bu ne, bu ne ya? Ağalıklar beylikler bitti, sen neredesin, sen kendini nerede zannediyorsun?

BEYNİNİN YÜZDE 90’INI PARTİ İÇİ KAVGA OLUŞTURUYOR, YÜZDE 10’NU DİĞER TÜM HAYATI OLUŞTURUYOR

Bakın bizim Belediye Başkanımızın bir özelliği var. Herkes onun suyuna giderse, her istediği yapılırsa, özellikle parti içinde. Çünkü beyninin yüzde 90’ını parti içi kavga oluşturuyor, yüzde 10’nu diğer tüm hayatı oluşturuyor. O zaman Hulusi Kentmen mi diyorlar tonton amca. Ama biri damarına dokunuversin. Bir milletvekili bir belediye başkanı. Anam anam ne hallere giriyor adam. Biz videosundan korkuyoruz belediye meclisindekiler ne yapıyor acaba. Gözleri dönüyor. Gerçekten çok acı bir tablo. Tartışalım sabahlara kadar, ama kavga nedir. Bu gün çocuğuna bağıranda züllüm etmiştir 


FOX TV PROGRAMCISI İSMAİL KÜÇÜKKAYA, ÜLGÜR GÖKHAN’LA YEMEK YEDİĞİ İÇİN UTANMIŞ!

Başkan FOX TV’ye bağlanıyor. Sabah programına. Biz o sunucuyu 1 Kasım’dan hatırlıyoruz. Hani surat falan gitmişti. Nasıl olur bu oy diye. Dün gece videoyu tekrar izledim. Utandık diyor utandık. Bizimki utanmıyor ama oradaki sunucu utanıyor. Bakın utandık diyor, adam utanmış. Niye? Onunla (Sunucu Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile) yemek yediği için utanmış. Orda üstü kapalı özür diliyor daha sonra da reddediyor.


HALK BAHÇESİ GENİŞLETELİM DİYE BEDAVA YER VERİYORUZ ÜLGÜR GÖKHAN NE YAPIYOR?


İki teklif yaptık belediye başkanına, aslında teklifte değil iki tane hediye verdik. Dedik ki gel valiliğin bahçesinde yer alan eski il özel idare binasını yıkalım, bunun için beş kuruşta istemiyoruz. Onun arkasında iki tane boş alan var, onu da bedelsiz verelim, şurayı genişletelim. Daha sonra gazeteciler sordu, Ülgür başkan şöyle diyor, böyle diyor diye. Hiç dedim o topa girmem. Çünkü benim problem çözme biçimim nettir, konuyu sadeleştirip çözersin, bu konu çok sade. O arkadaki binaları hallet bu iki binayı bedava vereceğiz. Ama belediye meclisinde yine bir sürü laf bulmuş, orada şunun malı var, bunun malı var, sana ne ne yapacaksın? Koskoca hükümet sana diyor ki, burayı bedava sana vereceğiz, meydandan olsun, park büyüsün. Sırf iş yapmama derdinden dolayı, bir sürü mazeret sunuyor. 

PAYLAŞ