Gestaş Hiçbir Şey Yapmadan Kendilerine Çıkar Sağlanmasını Bekleyen Kişilerle Ortak Çalışma Yapmamaktadır

ÇATOD Başkanı ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Kemal Pazarbaşı meclis toplantısında içinde GESTAŞ ağırlıklı eleştirisine genel müdür Volkan Uslu’dan cevap geldi. Uslu, “GESTAŞ’ın Çanakkale ve Çanakkalelilere hizmet olarak sunduğu boğaz turu organizasyonlarında, deniz uçağı seferlerinde, GESTAŞ’ın kamuyu zarara sokması ve kendisine, hiçbir şey yapmadan rant sağlanması beklentisinde olan kişiler avuçlarını yalayacaktır” dedi.

ÇATOD Başkanı Pazarbaşı Ne Demişti?

ÇATOD Başkanı ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası  Meclis Üyesi Kemal Pazarbaşı meclis toplantısında  turizm tesislerinin özelleştiğinden yola çıkarak yaptığı eleştirisinde  “Özelleştirmeler oluyor. Turizm tesisleri özelleşiyor. Bunlardan haberiniz var mı? Çanakkale dışından firmalar alıyor. Kimsenin haberi olmuyor.  GESTAŞ diye bur kamu kurumu var Çanakkale’de. GESTAŞ bütün işlerini Memleketimizin dışında başka illerden gelenlere veriyorlar.  GESTAŞ’ta bir sürü usulsüzlükler yapılıyor. Yönetim kurulumuzun bunlardan haberi var mı? Burada birbirinizle tartışacağınıza Çanakkale yaşanan bu durumlara bakın. GESTAŞ’ın büfeleri özelleşti. Kim hangi hasılatı yapıyor? Ne kadar ödüyor? Belli değil. GESTAŞ yurt dışına öğrenci gönderiyor. Kimi gönderiyor. Çanakkale’den hangi acente götürüyor. Çanakkale’den mi götürüyor? Belli değil. Bunları üzerine gitmemiz lazım ”dedi.

Gestaş Genel Müdürü Uslu Cevap Verdi?

ÇATOD Başkanı ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası  Meclis Üyesi Kemal Pazarbaşı meclis toplantısında içinde GESTAŞ ağırlıklı eleştirisine genel müdür Volkan Uslu’dan cevap geldi. GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu, “ Tarlada izi olmayanın hasatta yüzü olmaz” atasözüyle başladığı açıklamasında “GESTAŞ’ın Çanakkale ve Çanakkalelilere hizmet olarak sunduğu boğaz turu organizasyonlarında, deniz uçağı seferlerinde, GESTAŞ’ın kamuyu zarara sokması ve kendisine, hiçbir şey yapmadan rant sağlanması beklentisinde olan kişiler avuçlarını yalayacaktır. GESTAŞ, kamuyu zarara sokmadan kamudan kaynak almadan karlı bir şirket yapısına bürünerek kazancını Çanakkalelilere hizmet olarak sunmakta, hiçbir şey yapmadan kendilerine çıkar sağlanmasını bekleyen kişilerle de ortak çalışma yapmamaktadır. Büfe ihalesi sonucunda GESTAŞ gelirleri yıllık gelirleri 1.2 milyondan 2.8 milyon liraya çıkmıştır. Büfe ihalesi gelirleri yıllık, hat bazlı sabit gelir üzerinden tahsil edilmektedir. Oluşturulan ek kaynak Çanakkale’ye hizmet olarak dönmektedir” dedi. 

PAYLAŞ