CHP Genel Merkezi Çanakkale’ye Kayyum mu Atayacak?

CHP’de hafta sonu yapılacak belediye meclis üyeliği seçimleri öncesi kulislere yansıyan bir bilgi CHP’de ki çatlağın ne denli derin olduğunu gözler önüne serdi. Genel Başkan Yardımcısı Milletvekili Muharrem Erkek genel merkezde Ülgür Gökhan’ın adaylığını geri çektirmeye çalışıyor. Erkek’in adayı ise mevcut il başkanı İsmet Güneşhan!

CHP’de hafta sonu yapılacak belediye meclis üyeliği seçiminde Ülgür Gökhan’ın karşısında bugüne kadar yol yürüdüğü CHP Milletvekili Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Remzi Yiğit, Hamza Karagöz, Serdar Soydan gibi isimler yer alıyor. Bu isimlerin Gökhan’a karşı cephe almasının sebebi ise belediye başkan yardımcısı Rebiye Ünüvar. Gökhan’a muhalif isimler ya o ya biz restini çekerek Gökhan’ı bir tercih yapmaya zorlamışlardı. Gökhan ise delege seçimleri, il ve ilçe başkanlığı seçimleri, belediye başkanlığı ön seçimindeki organizasyon kabiliyeti ve teşkilata hakimiyetinden dolayı Rebiye Ünüvar ile yol yürümeyi seçerek bugüne kadar bu işleri organize eden Remzi Yiğit’i bir yönüyle tasfiye ederek muhalif gruba cevap verdi. 

CHP kulislerden edindiğimiz bir bilgi ise CHP’de çatlağın ne denli derin olduğunu gözler önüne serdi. İddiaya göre, Genel Başkan Yardımcısı Milletvekili Muharrem Erkek genel merkezde Ülgür Gökhan’ın adaylığını geri çektirmeye çalışıyor. Partililer ise “CHP Genel Merkezi Çanakkale’ye Kayyum mu Atayacak?”sorusunu soruyor. Muharrem Erkek, genel merkezde, Ülgür Gökhan’ın yanlış aday olduğunu, yapılan anketlerden Gökhan’ın, CHP’den daha az oy alacağını, geçmişteki söylemlerinin Çanakkale’de çok büyük rahatsızlık yarattığını ve Gökhan’a karşı çok büyük tepkilerin olduğunu dillendiriyor. Erkek, Gökhan’ın alternatifi olarak ise mevcut il başkanı İsmet Güneşhan’ı öneriyor. Güneşhan’ın bazı meselelerden dolayı aday gösterilmemesi durumunda ise kendisinin bu görevi üstleneceğini dillendiriyor.”

CHP’de yaşananlar bunlar hafta sonu yapılacak belediye meclis seçimi bu tartışmaların bitmesine mi yoksa çok daha derin çatlakların yaşanmasına mı sebep olacak bekleyip göreceğiz.

Haber: Kerem İriç

 

PAYLAŞ