Çan’da CHP’nin Adayının Yapacağım Dediğini Kuzu 10 Yıldır Yapıyor!

2009’dan bu yana halkın büyük bir teveccühünü kazanarak Çan Belediye Başkanlığı görevini yürüten Abdurrahman Kuzu seçildiği günden bugüne hayata geçirdiği projelerle bölgeye model olan sosyal belediyecilik anlayışı geliştirdi. Başkan Kuzu 30 bin nüfuslu Çan’a yaptıklarıyla 130 bin nüfuslu Çanakkale belediyesinin yapamadıklarını geçtiğimiz 10 yılda hayata geçirdi. Düğün ve konferans salonları, ihtiyaç sahiplerine yönelik aşevi ve nakdi yardımlar, eğitime yaptığı yatırımlar, alt ve üst yapı yatırımlarıyla Çan’ı adeta bölgenin cazibe merkezi haline getiren Kuzu’nun 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde başkanlığı yeniden kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu durum daha önce 20 yıl boyunca Çan’a bir çivi dahi çakmamış CHP anlayışını oldukça rahatsız ediyor! CHP’nin adayı eski milletvekili Bülent Öz yeni proje geliştirmek bir yana Kuzu’nun 10 yıldan beri yaptığı hizmetleri sanki ilk defa yapacakmış gibi pazarlamaya çalışıyor. Bunun son örneği ise Öz’ün; “seçildiğim takdirde ihtiyaç sahiplerine nakdi yarım yapacağım” açıklaması oldu. Öz’ün bu açıklaması Çanlılar tarafından oldukça garip karşılandı ve “halktan, sokaktan bu kadar mı kopuksunuz?” yorumlarının yapılmasına sebep oldu. AK Parti Çan ilçe başkanı Murat Okan, Öz’ün 10 yıldır AK Parti Çan Belediyesi olarak yapılanı yeni proje olarak sunmasını “Çan’a derman olmayı, kendinize derman olamazsınız” sözleriyle eleştirdi.

Murat Okan yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Bırakın siz Çan’a derman olmayı, kendinize derman olamazsınız.”
Aslında büyük projeler yayınlandığı günden beri bekliyorum; 'Araştırmadık, acaba hata yaptık kaldıralım mı diye düşünürler mi?
Hani iktidar hasreti ile yanıp tutuşanlar nasıl böyle gaflete düşer diye. Yahu hiç mi araştırmazsınız.?
Hadi önünüze birileri proje diye getirdi, hemen atladınız, tamam. Bir sorun, soruşturun; 4 Mart 2014 Tarihinde yayınlanan, Resmî Gazetede; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız için ücretsiz seyahat yönetmeliği yer almaktadır. Yani zaten var olan bir şeyi proje diye sunmak.! 
Hadi bunu atladınız diyelim, 
Pekâlâ Çan’da halkımız adına 2010 yılından beri Çan Belediyemiz Aşevinden ihtiyaç sahiplerine 365 gün sıcak yemek gidiyor. Düzenli olarak erzak yardımı yapılıyor ve yine icaze maaşı olarak nakdi yardım veriliyor. Yaşlı ve bakıma muhtaç ihtiyaç sahiplerinin düzenli olarak evleri temizleniyor, çamaşırları yıkanıyor ve kişisel bakımları yapılıyor. Ayrıca rahatsızlığı olan doktor kontrolünden geçiriliyor. Yani, Türkçesi; bu kadar kopuk bu kadar uzaksınız! Proje diye bu anlattıklarınıza sadece tebessüm ediyor, acilen kendinize “derman”aramanızı öneriyorum... 
#bırakınÇanadermanolmayıkendinizedermanolamazsınız

 

PAYLAŞ