Çanakkale’de Kendinden Korkan Adam İstemiyoruz!

AK Parti Çanakkale 6. Olağan İl Kongresi’ne AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın konuşması damga vurdu. “Çanakkale’de kendinden korkan adam istemiyoruz.  Özgüven ile AK Parti’nin bayrağını kendi göğsünde, kendi ceketinde taşıyan ve yeni dönemde komple ayağa kalkmaya çalışan bir teşkilat istiyoruz.” diyen Turan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a yüklenerek, “HDP adına pilav dağıtan Çanakkale Belediye Başkanı bizim rakibimiz olamaz, olamaz, olamaz” dedi.

Bir kongre değil, adeta düğün yaptıklarını kaydeden Bülent Turan, “Eski İl başkanlarımız, eski vekillerimiz, muhtarlarımız, STK’larımız, ticaret odamız ve Çanakkale’nin tüm dinamikleri bir araya gelmiş, yeni dönemde AK Parti ne der, nasıl bir tavırla yola devam eder, bunu hep beraber tartışalım diye salonu hınca hınç doldurmuş.  Bunun için emeği geçen bütün teşkilatımıza teşekkür ediyorum.  Hiçbirinizi buraya zorla getirmediler.  Bir sevdamız, bir iddiamız, bu partiye, bu lidere sevdamız olmasa, hiç kimse bu yağmurda evini, işini, çocuğunu bırakıp gelmez.  Bir hareket, 16 yıldan beri hala ‘ben buradayım’ diyorsa, hala yükselmeye devam ediyorsa, hala yoluna devam ediyorsa iddiasının, davasının büyük olduğundandır.  O yüzden bir kez daha söylüyorum, teşkilatlarımız bizim baş tacımız. Teşkilatlar bu işin esası.  Allah, görevimiz ne olursa olsun,  bu seçilmişin hakkını vermeyi, makamdan mevkiden sonra da mahcup olmamayı nasip etsin” dedi.

 “DAHA İŞİMİZ ÇOK YENİ BAŞLIYORUZ”

Bir partinin altı defa kongre yapması ve hala aynı heyecanla devam etmesinin kolay bir işlem olmadığını kaydeden Turan, “O yüzden şimdiye kadar herhangi bir kademede görev yapan kardeşlerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Onlar çalıştı, Tayyip Erdoğan ‘One Minute’ dedi.  Onlar çalıştı, Türkiye’yi imar ettik.  Ama hep beraber yürüdük.  Çok güçlü bir teşkilat, zayıf bir lider, asla mümkün değil.  Çok güçlü bir lider, zayıf bir teşkilat, asla mümkün değil.  O yüzden lideri ile vekili ile İli ile ilçesi ile hep beraber Ya Allah Bismillah dedik,  bugün tekrar başlıyoruz. Daha işimiz çok yeni başlıyoruz” diye konuştu.

 “BİRİNİ YAP DİĞERİNİ YIK BİZİM İŞİMİZ DEĞİL” 

Şimdiye kadar, Çanakkale’de gurur duyacakları çok önemli işler yaptıklarının altını çizen Turan şöyle devam etti; “Tüm teşkilatlarımız buradayken söylüyorum. Troia 2018 Yılı o bölgenin ayağa kalkması demektir.  Tüm Türkiye’nin, tüm dünyanın, Troia üzerinden Çanakkale’yi bir kez daha hatırlaması demek. Ezine’deki Gıda OSB’si, 8 bin kişinin çalışabileceği bir yerden bahsediyoruz.  Bayramiç’in, Ezine’nin, Ayvacık’ın tarımının ayağa kalkması demek. Kazdağlarımıza zarar vermeden bütün milli park imkanlarını zorlamak demek.  Onun devamında Assos’umuz ile Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığımız ile yeni dönemde Gelibolu-Lapseki’nin ötesinde Çanakkale tarımını, tarihini, turizmini etkileyecek olan Çanakkale 1915 Köprüsünün adımıyla bu bölge ayağa kalkacak.  Bu işleri yaparken eski tecrübelerden istifade ederek, yanlış yapmamaya çalışıyoruz. Köprüyü de yapacağız, betonlaşmaya izin vermeyeceğiz, tarımımızı bozmayacağız. Şu an Çanakkale’mizde o civarda tam 8 tane tarım ile ilgili ovamızı sit alanı ilan ettirdik.  Neden? Köprü altında beton olmasın diye.  O sanayi, o tarım, o turizm, ayağa kalkarken Çanakkale’yi kıymetli kılan bütün değerleri kuruyalım istedik. Birini yap diğerini yık bizim işimiz değil. Engelli kardeşlerimize yapılan yatırımlar, hastaneler, yollar, köprüler… Bir bakın etrafınıza, elimiz artık çok kuvvetli. Bu konuda hizmetle ilgili hiçbir derdimiz yok. Bir eksiğimiz varsa o da bizim kendi sorunlarımız olur. Eğer biz hata yapmazsak, biz yanlış yapmazsak, kadın kollar gençlik kollar kavgası, vekil belediye kavgası, o bu… Biz hata yapmazsak, asla bu millet bizi yalnız bırakmaz.”

“HDP ADINA PİLAV DAĞITAN ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANI BİZİM RAKİBİMİZ OLAMAZ”

CHP’nin AK Parti’ye rakip olma imkanının bulunmadığını kaydeden Turan, “Eğer bir eksiğimiz varsa oylarımızda, o bizim yanlışımızdan. Elimiz güçlü. Oturduğumuz zaman bir Çanakkaleli ile masaya, oturduğumuz zaman, hangi derdini, hangi altyapısını, konuştuğumuz zaman yapmıyoruz ki? Bütün ilçelerimizin hastaneleri, okulları, kaymakamlıkları, adliyeleri yapılmıyor mu? Tarımla ilgili teşviklerimiz yoktu. Yollarımız gözden geçirilmiyor mu? Özel İdare’nin tüm imkanlarını köylere seferber etmedik mi? Her köy, her köylü bizim başımızın tacı demedik mi, demiyor muyuz?  O yüzden köyden merkeze kadar, her noktada imzamız var.  Ama Allah, bizim birliğimizi, beraberliğimizi bozmaya hiç kimseye fırsat vermesin.  Gidip de HDP adına pilav dağıtanlar, gidip de İstanbul’da terörist iddiası olanları il başkanı yapanlar, bize rakip olamazlar. Çanakkale’nin rakibi biziz. Biz, bizle yarışırız. Daha gülü, daha büyük iş yapmak için skalayı biz tutarız. Ama altını çiziyorum, olmayacak tweetleri atan İstanbul İl Başkanı, HDP adına pilav dağıtan Çanakkale Belediye Başkanı bizim rakibimiz olamaz, olamaz, olamaz” dedi.

“ÇANAKKALE’DE KENDİNDEN KORKAN ADAM İSTEMİYORUZ”

Bu sözleriyle büyük alkış ve tezahürat alan Turan konuşmasını şöyle sürdürdü; “Çanakkale’de kendinden korkan adam istemiyoruz.  Özgüven ile AK Parti’nin bayrağını kendi göğsünde, kendi ceketinde taşıyan ve yeni dönemde komple ayağa kalkmaya çalışan bir teşkilat istiyoruz. Merkezimiz, ilçelerimiz, şimdi İlimiz revize olacak. Önce yerel seçimler, sonra genel seçimlerde milli mutabakat ile beraber yolumuza devam edeceğiz.  Birileri Türkiye’de operasyon yapmaya çalışıyor. Birileri sınırımızda devlet kurmaya çalışıyor.  Birileri ihanet içerisinde. Ama ülkesini sevenler bir araya geldi. MHP’si ile AK Partisi ile milli mutabakatın ilk adımını attı. Göreceksiniz 50+1 falan değil, 60’lar ile dosta düşmana bu mutabakat gerekli cevabı verecek. Çünkü biz bu çalışmaları yaparken biliyoruz ki ordumuz Afrin’e girdiğinde aynı heyecanı duyuyoruz. Çünkü biz köprümüz yapılırken aynı heyecanı duyuyoruz.  Kongremizde aynı heyecanı duyuyoruz. Artık Türkiye eski Türkiye değil. Ufak bir operasyonla yanlış yapılan bir yer değil. Türkiye tarihten gelen kültürü ile bam başka bir yer artık.  Çanakkale ruhu Türkiye ruhunda artık, hükümette, devlette artık. Nasıl ki 100 sene önce bu topraklarda dedelerimiz tarih yazdıysa, bugün de Tayyip Erdoğan öncülüğünde bütün Türkiye ayağa kalktı Afrin başta olmak üzere nerde yanlış yapan varsa, egemenliğimize yan bakan varsa, bizim güvenliğimize yan bakan varsa ona dur demek bizim görevimiz.  Dün Yahya Çavuşlar yaptı,  Gazi Mustafa Kemaller yaptı, bugün de ordumuz yapacak, devletimiz yapacak. Ama göreceksiniz, Türkiye kendinden başka hesap vereceği bir yer bilmeyen tanımayan, milli egemenlikte ülkesinden başka, vatandaşından başka hesap verecek bir yer bilmeyen bir ülke haline gelecek.”

“ÇANAKKALE’DEN BAŞLAYARAK YÜRÜYÜŞÜMÜZE DEVAM EDECEĞİZ”

“Bize diyorlar ki neden Afrin’desiniz?” diyerek konuşmasına devam eden Turan, “Hiç kimsenin toprağında gözümüz yok. Ama biz Afrin’e gittiğimizde, Ankara Merasim Sokaktaki 28 şehidimizin ruhunu bizim ile görüyoruz.  Biz Afrin’e gittiğimizde Güvenpark’ta şehit edilen 32 tane canımızı  yanımızda görüyoruz. İstanbul’da şehit edilen 12 kardeşimizi yanımızda görüyoruz.  O yüzden Afrin bizim milli güvenlik meselemiz. Hani bizim hemşerimiz Mehmet Akif diyor ya; Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed namın. Galip et, çünkü bu son ordusudur İslam’ın’ diyoruz. O yüzden Afrin’e de gideceğiz, Çanakkale’yi de ayağa kaldıracağız. Bu ülkenin milli egemenliğini hakim kılmak için Amerika’sına, PKK’sına, PYD’sine göz kırpan kim varsa Çanakkale ruhu ile Yahya Çavuş ruhu ile Mustafa Kemal’in Ruhu ile ayağa kalkacağız, hep beraber Çanakkale’deki AK Parti bayrağını göklere dikmek için, yeniden dirilmek için Başbakanı ile Cumhurbaşkanı ile Çanakkale teşkilatı ile hep beraber bugün besmeleyi çekeceğiz 2019 yerel seçimlerdeki, genel seçim devamı olmak üzere bütün Türkiye’yi aşk ile şevk ile tarihe kök salmış kutlu şehir, onurlu şehir Çanakkale’den başlayarak yürüyüşümüze devam edeceğiz” ifadeleriyle sözlerini noktaladı. Turan’ın konuşmasını tamamlanmasıyla salonda adeta alkış tufanı koptu. Partilileri ayağa kalkarak Milletvekili Turan’ı coşkuyla alkışladı.  

PAYLAŞ