Çanakkale Esnafı Bedellileri Bekliyor

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan bedelli askerler için açıklanan 21 günlük temel askerlik eğitimin yapılacağı iller arasında Çanakkale’nin de yer alacağını söyledikten sonra

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan bedelli askerler için açıklanan 21 günlük temel askerlik eğitimin yapılacağı iller arasında Çanakkale’nin de yer alacağını ve askeri birliklerin Ezine 3’ncü Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı ve 116’nci Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı bulunduğunu açıklamıştı. Bu karardan memnun olan esnaflar, bedelli askerlik yapanların kentin ekonomisine çok katkı sağlayacağını söyledi.

Bedelli askerlik için 21 gün temel askerlik eğitimi almak için Türkiye genelinde bazı şehirlerde  bir çok şehirde askeri birlikler belirlendi. Askeri birliklerin bir kaçı da Çanakkale merkez ve ilçesi Ezine’e olması karar verilmesi ardından bedelli askerlik için gelecek vatandaşların şehir ekonomisine büyük oranda katkı sağlayacak.

Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Ünal Çetin, “Türkiye genelinde 11 il üzerinden bu çalışma yapıldı. 11 ilden biride Çanakkale’dir. Bu konuda özellikle AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan çok katkısı oldu. Bülent Beyin çabalarıyla Çanakkale’nin seçildiğini biliyorum. Öncelikle esnaf teşkilatı adına kendisine teşekkür ediyorum. Biz şehir olarak organize sanayi ya da sanayi anlamında kalkınmış bir il değildir. Turizm anlamında, üniversitenin ve askeriyenin getirisi var. Ezine ve Çanakkale de bu süreç başlayacak. Bundan sonrasını da düşünürsek bunun devamı da gelirse bu sürekli hale gelecek. 21 günlük askerlik derken bir dilimde çalışma değil. Buda her zaman için Çanakkale’ye, ilimize canlı para akışı demektir. Bu konuda çok büyük katkı sağlayacağını inanıyorum. Dediğim zamanda nakit para dönüşümünde sıkıntı yaşamayan bir il olacak. Bunun devamı geldiği sürece esnaflara büyük katkısı olacak. Bu konuda çok mutlu olacak. Esnaf ve Sanatkarlara özellikle küçük esnaf ve sanatkâra günlük yemeğiyle içmesiyle çok artı getireceğine inanıyorum. Birde bedelli adı üzerinde ekonomik durumu iyi olan kişilerin kullandığı bir seçimdir. Onlarda bu ile geldiği zaman para konusunda normal askerlerimizin dışında getirisi çok fazla olacağını düşünüyorum. Parası olan sonuçta geliyor” diye konuştu.

Ezine Esnaflar ve Sanatkar Birliği Başkanı Türker Demirhan, “AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’a bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ezine kendi bünyesinde sistem olarak kendi yerel halkı ve köylüsü ile geçinen bir esnaf portföyü var. Bu anlamda sanayi kuruluşu veya sanayi ye katkısı olacak esnafa kuruluşlar olmadığı için bedelli askerliğin bir bölümün de Ezine’de olması küçük esnafımıza baya önemli bir yatırım anlamında katkı olacağından dolayı öncelikle çok teşekkür ediyoruz” dedi

PAYLAŞ