“ÇANAKKALE” DİYENLER GİDER İSMİ ETRAFINDA BİRLEŞİYOR

Geçtiğimiz aylarda kurucularının da içinde olduğu yüz kişinin istifa ettiği İYİ Partililer, 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde, AK Parti’nin Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider'e desteklerini açıkladılar. İYİ Parti'nin eski yönetim kurul üyesi Adnan Mecu, "Çanakkale’mizin önü açılması için, tıkanmış kalmış, daralmış Çanakkale'nin genişletip, her türlü alanında insanların daha rahat ve ferah yaşayabileceği bir kent olması için, biz de Ayhan Bey'e destek vereceğiz. Onun bu işi başaracağına eminiz ve sonuna kadar arkasındayız" mesajını verdi.

Yerel seçimin yoğun bir şekilde gündemde olduğu şu günlerde İYİ Parti'nin eski yönetim kurul üyesi Adnan Mecu, beraberindeki eski İYİ Parti üyeleri ile Ayhan Gider’e desteklerini açıklamak üzere kahvaltıda bir araya geldiler. Düzenlenen programda konuşmasını gerçekleştiren Adnan Mecu, "Adı çok büyük fakat yönetenlerin ilgisizliğinden ötürü kimsesiz kalmış Çanakkale, sana vefa borcumuz var. İçinde yaşattığın tarihi ve doğayı bozmadan, seni dünyaya örnek bir şehir yapma arzumuz ile bu yolda çalışarak hak ettiğin değeri ve önemi sana kazandırmak istiyoruz. Hepimizin bildiği üzere Çanakkale maalesef birçok sorunu bünyesinde barındırıyor, yaşadığımız sıkıntılar günlük hayatımızda da hissediliyor. Yerel yönetimler tarafından bir çözüm üretilmediği gibi büyüyen Çanakkale gün be gün daha büyük sıkıntılara gebe kalıyor. Bizim arzumuz, Çanakkale’mizin daha yaşanılabilir bir kent olmasıdır. Partizan tavırların tavan yaptığı, hizmete hasret kalmış bir Çanakkale var an itibari ile önümüzde. Kısır döngülere hapsolmuş, ahbap çavuş ilişkisi dışına çıkamayan bu yönetim, net olarak görünüyor ki Çanakkale’ye ihanet etmektedir" diye konuştu.

 "ÇANAKKALEMİZİN KADERİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUZ"

Mecu, Ayhan Gider'e desteklerini açıklayarak, "Bizim Çanakkale’miz için yapabileceklerimiz konusunda birçok istişarelerde bulunmuş bir ekip olarak, yerel seçim bünyesinde partizan tavırlardan arınmış, gerçekten halkına müreffeh bir hayat sunmak için yola koyulmuş bir oluşumun içerisinde yer almaya karar vermiş bulunuyoruz. Siyaset birlikteliğimizi oluşturduğumuz arkadaşlarımızla bu konuları değerlendirdiğimizde mevcut yerel yönetimin değişmesi ve bunun için bizimle aynı arzuları taşıyan her arkadaşımız ile gerekli siyasal çalışmayı yapmayı gerektiği hususunda fikir birlikteliği sağladık. Sonuç olarak önümüzdeki yerel seçimlerde belediye başkan adaylığı sürecinde Sayın Ayhan Gider Bey ile çalışarak her konuda kendisini destekleme kararı aldığımızı bildirmek isteriz. Yolumuz çetin, yolumuz engebeli, bunları bir bir aşarak Çanakkale’mizin kaderini değiştirmek istiyoruz. Bunun için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Bugüne kadar çok şeyi başardık, Allah'ın izniyle bunu da başaracağız" dedi.

 "BAŞKAN ADAYI, ŞEHİRDE YAŞAYANLARA CENNET VADEDEMEZ"

Mecu'nun ardından kürsüye gelerek konuşma gerçekleştiren AK Parti Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, "Türkiye dünyanın en güzel coğrafyası. Hem coğrafi yer olarak hem insan kaynağı olarak hem de kültürel yapı olarak. Çünkü Türkiye tarihten beri en stratejik bölge. Düşmanın gözünün hiç bir zaman üzerinden kaybolmadığı bir bölge. Ancak buranın üzerinde öyle bir millet var ki, kim göz dikerse diksin hangi asırda olursa olsun, en ufak bir tehlike gördüğünde tek yürek , tek bilek olup hareket edebilen bir millet ki biz bu millete Türk milleti diyoruz. Bu Türk milleti bir ırk kavramı değildir. Kürt'üyle, Türk'üyle, Laz'ıyla, Çerkez'iyle, Arnavut'u, Boşnak'ı, Abaza'sı, Roman'ıyla. Velhasılıkelam bu üst kimliği oluşturan tüm milletlerle bir bütün halinde mücadele etti, mücadele ediyor, mücadele etmeye devam edecek. Çanakkale bu coğrafyanın en güzel noktası. Tarih boyunca da emperyalizme karşı mücadele etmiş bir bölge. Binlerce yıl önce Troya'dan, yüz yıl önce atalarımızın Gelibolu'da dünyaya ders verdiği bir bölge. bu bölge herkes için özel. Bu bölge aynı zamanda huzurun, kardeşliğin, hoşgörünün, barışın şehri. Onun veya bunun belediye başkanı olması ile değil, içinde yaşadıklarından dolayı, tarihinden dolayı huzurun ve barışın başkenti. Biz belediye başkan adayıyız. Belediye başkan adayı, şehirde yaşayanlara cennet vadedemez. Şehirde yaşayanlara özgürlük de vadedemez. Bunun kısıtlamayı söylemeyi aklına bile getiremez çünkü bu hadsizliktir .Ancak belediye başkanı şunu yapabilir; o şehirde yaşayan insanlara daha yaşanabilir bir şehir vadedebilir. Otoparkını çözebilir, trafiğini çözebilir. suyunu, elektriğini çözebilir. İnsanları korkutmadan, ben gidersem şu gelir, şu olur demeden, yaptıklarını ve yapacaklarını anlatarak bu insanlara hizmet etmek için yola çıkar. İşte biz Çanakkale'de bunun için yola çıktık" şeklinde konuştu.

 "ÇEVRECİLER PARKLARA BİNA YAPANLARIN ZİHNİYETİNİ SORGULASIN "

Gider, "Düsturumuz bellidir; dün neyse bugün de aynıdır, önce insan. İnsan yoksa ne partinin, ne yönetimin, ne belediyenin ne de herhangi bir organizasyonun amacı ve anlamı olabilir. Dolayısıyla bizim anlayışımızda , yapacağımız tüm hizmetlerde Çanakkale'de yaşayan herkes bizim hizmetimizde olacak. Üç beş aile değil, memleketi yönettiğini düşünen kitle değil. Fakiriyle zenginiyle, ilçeden geleni köyden geleni şehirde büyüyeniyle, hepsiyle bir bütün halinde bir Çanakkale diyoruz. Bir Çanakkale hayal ediyoruz ve diyoruz ki; Çanakkale eşit davranıldığı zaman çok daha güzel olacak. Çanakkale bu zamana kadar çevresi ihmal edilip, ranta açılıp, betonlaştırılıp, sonrada bu ayıbı örtmek için il dışlarında çevrecilik aranan bir şehir haline geldi. Oysa çevreci olacak varsa Çanakkale'de imara açılan bölgelerdeki yeşil alanları sorgulasın. Çocukların oynayacağı parklara bina yapanların zihniyetini sorgulasın çevrecilik arıyorsa. İnanıyorum ki, sizlerin desteği ile biz daha çok güçlendik. İnşallah bu destekler artarak devame decek ve Çanakkale'ye milletin iktidarını getireceğiz" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 "ÇANAKKALE'Yİ HİZMET BELEDİYECİLİĞİ TANIŞTIRACAĞIZ"

Kahvaltı sonrasında Başkan Adayı Ayhan Gider ve Adnan Mecu basına açıklamalarda bulundu. Bu desteklerden dolayı teşekkürlerini ileten Gider, "Daha önce çeşitli partilerde siyaset yapmış, İYİ Parti'nin kuruluşunda kurucu görev olarak yer almış arkadaşlar, Türkiye'nin mevcut durumundan ve yaşanan siyasi gelişmelerden dolayı yüz kişi İYİ Parti'den ayrılmışlardı. bugün onların daveti üzerine buradayım. Yapılan davetin amacı, önümüzdeki belediye seçimlerinde bize destek verdiklerini bildirmeleriydi. Bu beni çok mutlu etti çünkü Çanakkale'de bu sağduyunun sesidir. İnsanların artık Çanakkale'ye hizmeti istediğini göstermesidir. Her siyaset yapan insan, etrafından aldığı işaretlerle hareket eder. Arkadaşlarımız da etraflarından böyle talepler almışlar. Kendi aralarında oturup değerlendirmişler ve bize destek olmaya karar vermişler. Biz inanıyoruz ki bu destekler çığ gibi büyüyecek ve bu dönem Çanakkale'yi hizmet belediyeciliği ile halkın, milletin belediyeciliği ile tanıştıracağız" açıklamasında bulundu.

 "SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ"

Ayhan Gider'in ardından sözü alan Adnan Mecu ise, "Çanakkale’mizin önü açılması için, tıkanmış kalmış, daralmış Çanakkale'nin genişletip, her türlü alanında insanların daha rahat ve ferah yaşayabileceği bir kent olması için, biz de Ayhan Bey'e destek vereceğiz. Onun bu işi başaracağına eminiz ve sonuna kadar arkasındayız" mesajını verdi.

PAYLAŞ