ÇANAKKALE ÇAĞDAŞ BİR KÜTÜPHANEYE KAVUŞUYOR

Atatürk Caddesi üzerinde yakın bir zamanda İl Halk Kütüphanesi olarak hizmet verecek olan eski Arkeoloji Müzesi binasında hummalı çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü, “Çalışmalarda sona geldik, inşaat firması işe hızla devam ediyor. Tedariklerimiz de devam etmekte eğer hava şartlarından dolayı bir sıkıntı yaşanmazsa zamanında yetiştireceğiz. Kütüphanenin eşyaları da Kasım ayının ortalarına veya Aralık başına doğru gelecek. Binamız bitti sayılır, kitaplarımızın gelmesi de 10-15 gün sürecektir. Yani yeni yıla girmeden tamamen bitirmiş olacağız” dedi.

Troia Müzesi’ne taşınmasından sonra kapatılan ve binanın kütüphane olarak tahsis edilmesinin  onaylanmasının ardından Kütüphaneler Genel Müdürlüğü’ne tahsis edilen binada çalışmalarda sona yaklaşıldı. 
Modern bir görünüme sahip olacak, içinde kurs alanları ve sergi salonları ile yerel gazete bölümlerinin de yer alacağı kütüphane ile ilgili son süreç hakkında açıklamalarda bulunan İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü, “Çalışmalarda sona geldik, inşaat firması işe hızla devam ediyor. Tedariklerimiz de devam etmekte eğer hava şartlarından dolayı bir sıkıntı yaşanmazsa zamanında yetiştireceğiz. Kütüphanenin eşyaları da Kasım ayının ortalarına veya Aralık başına doğru gelecek. Binamız bitti sayılır, kitaplarımızın gelmesi de 10-15 gün sürecektir. Yani yeni yıla girmeden tamamen bitirmiş olacağız” dedi.
Çanakkale il merkezinde yaklaşık 40 yıldır Arkeoloji Müzesi olarak hizmet veren binada çalışmaların tamamlanmasının ardından geçici olarak Troya Caddesi’ne taşınan Çanakkale İl Halk Kütüphanesi de çağdaş bir yapıya kavuşacak.

PAYLAŞ