BU ÇAMURUN SORUMLUSU ÇANAKKALE BELEDİYESİ

Para ödemesine rağmen Çanakkale Belediyesi'nin yolları yapmaması vatandaşları ve inşaat firmalarını zor durumda bırakıyor. Çamur deryasına dönen yollarda vatandaşlar evlerine gitmekte zorlanıyor, araçlar ise bu çamuru temiz alanlara kadar götürüyor.

Müteahhitler yaptıkları inşaatların çevresinde bulunan yol çalışmalarının, Çanakkale belediyesi tarafından zamanında yapılmadığını, bu durumdan şikayetçi olduklarını dile getirdiler.
Çanakkale’de hızlı sektörlerden birisi olan inşaat sektörü, kentsel dönüşüm ile birlikte zirve yapmış durumda. Çanakkale’de iş yapan bir çok müteahhit, Çanakkale Belediyesi'nden şikayetçi. Müteahhitler biten inşaatlar sonunda belediye tarafından yapılması gereken yol çalışmalarının yapılmaması veya geç yapılmasından şikayetçi. Yapılan inşaatlarda görülen bu sıkıntı müteahhitleri zor durumda bırakıyor. Yapılan yatırımlardan sonra bitirilen binaların çevresindeki yolların çamur deryasına döndüğü görülüyor. Müteahhit bunun için belediyeye ödeme yaptıklarını, bunun karşılığında da biten binaların çevresindeki yolların yapılması gerektiğini dile getiriyor. Yolların çamurlu olmasından dolayı müteahhitlerin satışlarının olumsuz etkilendiğini belirtiyor. Mağdur durumdaki müteahhitler belediyenin yol çalışmalarını zamanında yapmasını istiyor.

PAYLAŞ