Bir Çanakkale hikayesi; “Mendilim kekik kokuyor”

Çanakkale Savaşı’na gönüllü katılan gençlerin anlatıldığı “Mendilim Kekik Kokuyor” isimli sinema filminin çekimleri Kemer bölgesinde bütün hızıyla devam ediyor. 

Kemer’de çekimleri devam eden “Mendilim Kekik Kokuyor” filmi Çanakkale Savaşlarının atmosferini taşıyor. Kemer Tekirova Bostanlık Koyu’nda oluşturulan film platosuunda çekimleri devam eden film, bir aşk hikâyesi üstünden Çanakkale Savaşı’na gönüllü katılan gençleri anlatıyor. Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılında, 18 Mart Üniversitesi’nin düzenlediği senaryo yarışmasında, A. Kadir Bozkurt tarafından yazılan “Mendilim Kekik Kokuyor” birincilik ödülüne layık görülmüştü. 

Filmde dizi ve sinema dünyasının tanınmış isimlerinden Wilma Elles, Devrim Yakut, Mehmet Çevik, Başar Alemdar, Azer Selte, Alper Kut, Oktay Dal, Selim Gürata, Aydın Sigalı, Abdullah Sürekli, Selim Türkışık gibi sanatçılar yer alırken, ayrıca Antalya Bölgesinde tiyatro yapan yetenekli gençlerde rol alıyor. 

Çanakkale Savaşında varoluş mücadelesi

Bir yanda gencecik iki amcaoğlu ve aşık oldukları kasabanın en güzel kızı Elif, diğer yanda Çanakkale Savaşında varoluş mücadelesi. Sonra asker bile olamadan Anzak Koyu’nda esir düşen ama umutlarını kaybetmeyen gençler. Bu atmosferde Hasan ve Yusuf’un saflık ve cesaretlerine, işgalci askerler arasında olan hemşire Beatrice’in merhamet ve sevgisi ekleniyor. Düşmanı değil, düşmanlığı öldürmeyi hedefleyen “Mendilim Kekik kokuyor” filmi, insanlığa umut veren ulusal ve evrensel bir destan olarak tarihe geçecek. 

 

PAYLAŞ