İlçeler Haber Girişi: 27.07.2020 - 00:00, Güncelleme: 02.09.2021 - 15:40

Bayramiç Belediyesi’nden Atılan İşçiler Davayı Kazandı

 

Bayramiç Belediyesi’nden Atılan İşçiler Davayı Kazandı

Bayramiç Belediyesi’nde çalışırken haksız ve hukuksuz şekilde işlerinden edilen işçiler için 29 Mayıs 2019 tarihinde HİZMET-İŞ Sendikası tarafından bir protesto gerçekleştirilmiş ve hukuk mücadelesine girişilmişti. Bir yılı aşkın süredir devam eden hukuk mücadelesi sonucunda Bayramiç Asliye Hukuk Mahkemesi, işçilerin işlerine iade edilmesine hükmetti. 
Mahkeme tarafından verilen kararı büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını belirten HİZMET-İŞ Sendikası Çanakkale İl Başkanı Vedat Yılmaz “Bir yılı aşkın süredir verdiğimiz hukuk mücadelemiz sonrası Bayramiç Asliye Hukuk Mahkemesi üyelerimizin işe iadesine karar vermiştir. Bundan sonraki süreçte en büyük temennimiz üyelerimizin hemen iş başı yaptırılması olacaktır. Geçen yıl Ramazan Ayı içerisinde işten çıkarılan üyelerimiz için başlattığımız mücadelemizde ilk günden beri yanımızda olan başta HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan’a, Genel Başkan Yardımcılarımıza, Hukuk İşleri Daire Başkanlığımıza ve mücadelemizin başladığı ilk günden bugüne inançlarını yitirmeden bizlere güvenen üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi. Üyelerimizle Bolu’dan Ankara’ya İnançla Yürüdük 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası CHP’li ve HDP’li belediyelerden haksız ve hukuksuz yere işlerinden edilen tüm işçiler için Bolu’dan Ankara’ya gerçekleştirilen ‘Emek ve Adalet Yürüyüşü’ne Bayramiç emekçileri adına katılım gösterdiklerini hatırlatan HİZMET-İŞ Sendikası Çanakkale İl Başkanı Vedat Yılmaz, “Emek ve Adalet Yürüyüşü’müz sendikal tarihimize adını altın harflerle yazdırmıştır. 200 Km hiçbir olumsuz tepkiyle karşılaşmadan sadece desteklerin yükseldiği bir yürüyüş Türk sendikal yaşamında daha önce karşılaşılmayan bir durumdu.  Biz de yürüyüşümüze Bayramiç Belediyesi’nden atılan arkadaşlarımızla katıldık ve üyelerimizle Bolu’dan Ankara’ya inançla yürüdük. Sendikamız tarafından o gün verilen onurlu mücadele sonucu Hamd olsun ilk önce Bolu Belediyesi’nde, sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde arkadaşlarımız işlerine iade edildi.  Şimdi de Bayramiç Belediyesi’nde üyelerimiz işlerine iade ediliyor” şeklinde konuştu.
Bayramiç Belediyesi’nde çalışırken haksız ve hukuksuz şekilde işlerinden edilen işçiler için 29 Mayıs 2019 tarihinde HİZMET-İŞ Sendikası tarafından bir protesto gerçekleştirilmiş ve hukuk mücadelesine girişilmişti. Bir yılı aşkın süredir devam eden hukuk mücadelesi sonucunda Bayramiç Asliye Hukuk Mahkemesi, işçilerin işlerine iade edilmesine hükmetti. 

Mahkeme tarafından verilen kararı büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını belirten HİZMET-İŞ Sendikası Çanakkale İl Başkanı Vedat Yılmaz “Bir yılı aşkın süredir verdiğimiz hukuk mücadelemiz sonrası Bayramiç Asliye Hukuk Mahkemesi üyelerimizin işe iadesine karar vermiştir. Bundan sonraki süreçte en büyük temennimiz üyelerimizin hemen iş başı yaptırılması olacaktır. Geçen yıl Ramazan Ayı içerisinde işten çıkarılan üyelerimiz için başlattığımız mücadelemizde ilk günden beri yanımızda olan başta HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan’a, Genel Başkan Yardımcılarımıza, Hukuk İşleri Daire Başkanlığımıza ve mücadelemizin başladığı ilk günden bugüne inançlarını yitirmeden bizlere güvenen üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Üyelerimizle Bolu’dan Ankara’ya İnançla Yürüdük
31 Mart Yerel Seçimleri sonrası CHP’li ve HDP’li belediyelerden haksız ve hukuksuz yere işlerinden edilen tüm işçiler için Bolu’dan Ankara’ya gerçekleştirilen ‘Emek ve Adalet Yürüyüşü’ne Bayramiç emekçileri adına katılım gösterdiklerini hatırlatan HİZMET-İŞ Sendikası Çanakkale İl Başkanı Vedat Yılmaz, “Emek ve Adalet Yürüyüşü’müz sendikal tarihimize adını altın harflerle yazdırmıştır. 200 Km hiçbir olumsuz tepkiyle karşılaşmadan sadece desteklerin yükseldiği bir yürüyüş Türk sendikal yaşamında daha önce karşılaşılmayan bir durumdu.  Biz de yürüyüşümüze Bayramiç Belediyesi’nden atılan arkadaşlarımızla katıldık ve üyelerimizle Bolu’dan Ankara’ya inançla yürüdük. Sendikamız tarafından o gün verilen onurlu mücadele sonucu Hamd olsun ilk önce Bolu Belediyesi’nde, sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde arkadaşlarımız işlerine iade edildi.  Şimdi de Bayramiç Belediyesi’nde üyelerimiz işlerine iade ediliyor” şeklinde konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.