Güncel Haber Girişi: 04.10.2021 - 12:57, Güncelleme: 04.10.2021 - 12:57

“Ameliyattaki Hastanın Fotoğrafını Paylaşmak Gibi!”

 

“Ameliyattaki Hastanın Fotoğrafını Paylaşmak Gibi!”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı Selçuk Semizoğlu, son günlerde Assos’ta ‘kaya ıslahı’ adı altında yürütülen ve tartışma konusu olan çalışmalarla ilgili konuştu. Semizoğlu, “Assos ile ilgili olan, ameliyat masasındaki hastanın fotoğrafı servis edilerek olumsuz görüntülerle asılsız haberler yapılması… Tarihi mirasımız Assos Antik Liman hepimizin göz bebeğidir” dedi.
Çanakkale’nin turizm paydaşları Troya Tusan Hotel’de yapılan toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Vali İlhami Aktaş’ın yanı sıra ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Akın Yalman, Çanakkale İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Murat Yılmaz, Troya Müze Müdürü Rıdvan Gölcük, Meclis Üyeleri Armağan Aydeğer, Ahmet Çelik ile pek çok turizm paydaşı katıldı. Toplantıyla alakalı konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Semizoğlu; “Çanakkale Valimiz Sayın İlhami Aktaş başkanlığında turizm paydaşlarımızla gerçekleştirilen toplantıda, bölgemiz turizmine katkı sağlayacak birçok önemli başlık ele alındı. Bu başlıkları; Anadolu’da yer alan şehirlerimizle ortak Milli Mücadele Kültür Rotası oluşturulması, Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı ile ilgili farkındalığın artırılması, basit konaklama tesisleri ile plaj işletmelerinin belgelendirilmesi, EMYA ödülü alan Troya Müzesi’nin Troya Milli Parkı ile birlikte yurt içinde ve yurt dışında tanıtımını içeren iletişim kampanyaları düzenlenmesi, tarihi ve kültürel noktalarda tabelalandırma çalışmaları yapılması, Troya Milli Parkı – Assos Bölgesi ve Parion’u içeren antik cazibe noktaları belirlenmesi ve tanıtımlarının yapılması, Çanakkale il sınırlarında yer alan dağ yürüyüşü ve bisiklet rotalarının belirlenmesi ve listelenmesi, bölge turizminin tanıtımına katkı sağlayacak yurt içi ve yurt dışı fuar takviminin belirlenmesi ve son olarak da ülkemize gelen Avrupa, Amerika, Avustralya ve Yeni Zelanda ve Uzakdoğu tur operatörlerinin Çanakkale’de ağırlanması şeklinde sıralayabiliriz.” İfadelerini kullandı. “Tarihi Mirasımız Assos Antik Liman Hepimizin Göz Bebeğidir” Toplantının öteki önemli konusunun son zamanlarda Assos Antik Liman’da yapılan ıslah çalışmaları olduğunu belirten Başkan Semizoğlu; “Assos ile ilgili olan durum tam olarak şu; ameliyat masasındaki hastanın fotoğrafı servis edilerek olumsuz görüntülerle asılsız haberler yapılıyor. Tarihi mirasımız Assos Antik Liman hepimizin göz bebeğidir. İş dünyası temsilcisi olarak bu alanla ilgili olumsuz bir durum oluşursa kimse merak etmesin ilk bizim sesimiz çıkar. Antik Liman için AFAD tarafından hazırlanan rapor insan hayatını riske atabilecek kaya parçalarının bertaraf edilmesiyle ilgili olup çalışmalar bu doğrultuda devam etmektedir. Pandemi zaten hizmet sektörünü derinden yaraladı bir de bunun üzerine 2021 sezonunda iş yapamadan geçiren sektör temsilcileri şimdi de çalışmaların durdurulmasından dolayı endişeli. Antik Liman için risk oluşturan kayalar oradan kaldırılınca yapılacak peyzaj çalışmalarıyla beraber hem insan sağlığı korunmuş olacak hem de hızla süren çalışmalarla 2022 turizm sezonunda da işletmecilerimiz yeniden faaliyetlerine başlayacaklar. Kimsenin şüphesi olmasın, Assos Antik Liman yine eski güzelliğiyle hepimizin göz bebeği olmaya devam edecektir.” şeklinde konuştu.
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı Selçuk Semizoğlu, son günlerde Assos’ta ‘kaya ıslahı’ adı altında yürütülen ve tartışma konusu olan çalışmalarla ilgili konuştu. Semizoğlu, “Assos ile ilgili olan, ameliyat masasındaki hastanın fotoğrafı servis edilerek olumsuz görüntülerle asılsız haberler yapılması… Tarihi mirasımız Assos Antik Liman hepimizin göz bebeğidir” dedi.

Çanakkale’nin turizm paydaşları Troya Tusan Hotel’de yapılan toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Vali İlhami Aktaş’ın yanı sıra ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Akın Yalman, Çanakkale İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Murat Yılmaz, Troya Müze Müdürü Rıdvan Gölcük, Meclis Üyeleri Armağan Aydeğer, Ahmet Çelik ile pek çok turizm paydaşı katıldı.
Toplantıyla alakalı konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Semizoğlu; “Çanakkale Valimiz Sayın İlhami Aktaş başkanlığında turizm paydaşlarımızla gerçekleştirilen toplantıda, bölgemiz turizmine katkı sağlayacak birçok önemli başlık ele alındı. Bu başlıkları; Anadolu’da yer alan şehirlerimizle ortak Milli Mücadele Kültür Rotası oluşturulması, Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı ile ilgili farkındalığın artırılması, basit konaklama tesisleri ile plaj işletmelerinin belgelendirilmesi, EMYA ödülü alan Troya Müzesi’nin Troya Milli Parkı ile birlikte yurt içinde ve yurt dışında tanıtımını içeren iletişim kampanyaları düzenlenmesi, tarihi ve kültürel noktalarda tabelalandırma çalışmaları yapılması, Troya Milli Parkı – Assos Bölgesi ve Parion’u içeren antik cazibe noktaları belirlenmesi ve tanıtımlarının yapılması, Çanakkale il sınırlarında yer alan dağ yürüyüşü ve bisiklet rotalarının belirlenmesi ve listelenmesi, bölge turizminin tanıtımına katkı sağlayacak yurt içi ve yurt dışı fuar takviminin belirlenmesi ve son olarak da ülkemize gelen Avrupa, Amerika, Avustralya ve Yeni Zelanda ve Uzakdoğu tur operatörlerinin Çanakkale’de ağırlanması şeklinde sıralayabiliriz.” İfadelerini kullandı.
“Tarihi Mirasımız Assos Antik Liman Hepimizin Göz Bebeğidir”
Toplantının öteki önemli konusunun son zamanlarda Assos Antik Liman’da yapılan ıslah çalışmaları olduğunu belirten Başkan Semizoğlu; “ Assos ile ilgili olan durum tam olarak şu; ameliyat masasındaki hastanın fotoğrafı servis edilerek olumsuz görüntülerle asılsız haberler yapılıyor. Tarihi mirasımız Assos Antik Liman hepimizin göz bebeğidir. İş dünyası temsilcisi olarak bu alanla ilgili olumsuz bir durum oluşursa kimse merak etmesin ilk bizim sesimiz çıkar. Antik Liman için AFAD tarafından hazırlanan rapor insan hayatını riske atabilecek kaya parçalarının bertaraf edilmesiyle ilgili olup çalışmalar bu doğrultuda devam etmektedir. Pandemi zaten hizmet sektörünü derinden yaraladı bir de bunun üzerine 2021 sezonunda iş yapamadan geçiren sektör temsilcileri şimdi de çalışmaların durdurulmasından dolayı endişeli. Antik Liman için risk oluşturan kayalar oradan kaldırılınca yapılacak peyzaj çalışmalarıyla beraber hem insan sağlığı korunmuş olacak hem de hızla süren çalışmalarla 2022 turizm sezonunda da işletmecilerimiz yeniden faaliyetlerine başlayacaklar. Kimsenin şüphesi olmasın, Assos Antik Liman yine eski güzelliğiyle hepimizin göz bebeği olmaya devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.