AK Partinin Sırtındaki Kamburlar

AK Partinin Sırtındaki Kamburlar

21/11/2015

Muhalefetiyle, iktidarıyla hepsi bizim vekillerimiz yeminlerini ettiler ve mesailerine başladılar. Allah hayırlı mübarek kılsın ve bu memleket için çok güzel işleri yapmayı nasip etisin.

“AK Parti en çok Çanakkaleye yakışır” dedi Bülent Turan ve halk bu sese kulak verdi AK Partiyi Çanakkalede birinci parti yaptı ve büyük umutlarla Ankaraya AK Partili iki vekili gönderdi. Vekillerimiz bir ayağı Ankarada bir ayağı Çanakkalede olmak üzere iş yapacaklar ve Çanakkaleye çok güzel hizmetler edecekler bunda şüphe yok.

Ayhan Giderin Çanakkale bürokrasisinde ki tecrübesi tartışılmaz, hangi köyde kaç çeşme, hangisinde ne sorun var bütün detaylarına kadar bilen ve milleti tanıyan bir isim, bu durum iş yapabilmek açısından çok önemli bir avantaj sağlayacak.

Bülent Turan ise siyasetin mutfağında yetişmiş ve yeni Türkiyeyi inşa eden kadrolardan el almış, Çanakkalenin yeniden inşası için “görevlendirilmiş” bir isim. Turanla alakalı söylenecek o kadar çok şey var aslında ben bir gazeteci olarak şunu söylemek isterim; “Sayın Turan AK Parti ile alakalı olarak şu 6-7 ayda yaptığımız haberler, geçtiğimiz 13 yıldan çok daha fazla”, öyle içi boş şak şak haberlerde değil bunlar, hizmet, yatırım haberleri sadece bu bile önemli bir gösterge...ve yarınla alakalı olarak planlar vaatler, programlar var bunlar yabana atılacak işler değil. Bu işler gönlünde hizmet aşkı olmadan yapılacak işler değil, Çanakkaleye ayrı bir sinerji, ayrı bir renk kattınız Allah sizden razı olsun.

Fakat Yeni Çanakkalenin inşası sadece bu iki vekille olacak iş değil, teşkilatlar, kamu, STKlar  burada çok önemli bir rol oynayacak.

Seçim sürecinde yakalanan sinerjiyle teşkilatların üzerine serpilmiş ölü toprağı bir nebzede olsun kalktı lakin yeterli değil. Önümüzdeki süreçte bu konuda önemli adımların atılacağına inanıyorum.

Artık düne göre çok daha hassas olmanın zamanı, ana kademede görev alan hiç kimse AK Partinin ruhuna aykırı tek bir yanlış dahi yapamaz, Başbakanımız Sayın Davutoğlu da bu konuda mesajı açık ve net verdi kulak verin Davutoğluna; “7 Haziran sonuçlarını, 7 Haziranın mesajını unutursanız 1 Kasımda verilen Oyun hesabını millet bizden 4 yıl sonra sorar. Yukardan bir dil kullanmayacaksınız. Kendinize dikkat edin, şaibeli işlere karışmayın, eğer şaibeli bir durum varsa bunun hesabını sorar, yollarımızı ayırırız.” bu telkinler altın değerinde.

Ben AK Partiliyim diyen her kişi bu kurallara uymak zorunda.

Teşkilatlar içinde avanta iş bulabilir miyim diye barınan, AK Partili olmayı ihalelerde ve kurumlardan iş almak için bir kartvizit olarak kullanan kişileri içinizde barındırmayın.

Ben AK Partinin bürokratıyım diyerek “propaganda” yapan, kurumda ki işleri, salla başı al maaşı koltuklarını sözüm ona “AK Partili teşkilat mensuplarına” veren bürokratlara sesleniyorum. Eğer gerçekten AK Partiye faydamız dokunsun istiyorsanız, işinizi yapın ve en iyi şekilde yapın, işi ehline verin, alengirli işlerinize artık bir son verin! Bu konuda hakkında dosyalar olan ve bu kadar da olmaz dedirten işlere bulaşmış beş daire müdürünün olduğunu sağır sultan dahi duydu, bunları bu kurumlarda barındırmayın...

Ben AK Partinin STKsıyım diyerek siyasetçilerin her programda arkasında biten STK  başkanlarına da seslenmek istiyorum. Marifet siyasetçinin dibinde dolaşmak, onlara ulaşmak için bu imkanı kullanmak değil, marifet bu memleketin insanları için ne yaptığınızda, yıl içinde hangi programları yapmışsınız, hangi hizmetlerle insanımızın karşısına çıkmışsınız, bu şehre ne katmışsın sormak isterim. Ellerinde imkanları olan STKlara bakıyorum, kendi aralarında kakara, kikiri başka da elle tutulur bir şey yok.

Eğer yeni Çanakkaleden bahsedilecekse, bu gerçeklerle yüzleşmeli ve miyadını doldurmuş aktörler emekliye ayrılmalı. Yoksa bunlar sırtta hep kambur....!