ABD Mallarını Boykot Etmeye Çağırıyoruz!

Çanakkale Ticaret Borsası gerçekleştirdiği Ağustos ayı Meclisinden Boykot çağrısı yapıldı. ABD Başkanı Trump’ın Rahip Brunson'ın serbest kalması için savaşıyoruz diye konuşmaları ve ABD’nin NATO müttefiki Türkiye'ye dayattığı şartlar ile ilgili ABD'ye tepki gösterilerek boykot çağrısı yapıldı.

Çanakkale Ticaret Borsası Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Abdullah Deniz başkanlığında Borsa Meclis üyeleri ve komite başkanlarının katılımları ile gerçekleşti. ÇTB Hizmet binasında düzenlenen toplantıda ana gündem, döviz kurundaki artış oldu. Meclisin açılış konuşmasını gerçekleştiren Meclis Başkanı Abdullah Deniz “Son dönemde ülkemizin maruz kaldığı, hiçbir ekonomik kaide ile açıklanmayan etik dışı siyasi oyunları en ağır şekilde kınıyor ve devletimizin her daim yanında olduğumuzu açıkça beyan ediyoruz. Çanakkale iş dünyası olarak, ABD'nin ekonomik yaptırımları, döviz kurlarının yükselişi ve siyasi baskıların arttığı bu dönemde, yerli üretimin ne kadar önemli olduğunu hep birlikte görmekteyiz." dedi.

“Milli Seferberlik Ruhu İle Harekete Geçmeliyiz”

Herkesin seferberlik ruhuyla hareket etmesi gerektiğine işaret eden Borsa Meclis Başkanı Abdullah Deniz “Önümüzdeki dönemlerde, ekonomimizin dünyanın önde gelen ekonomileriyle rekabete girebilmesi ve ekonomik darboğazdan uzak kalınabilmesi için katma değeri yüksek, yükte hafif pahada ağır, inovatif gelişmelere ayak uydurabilen ürünlerin, ülkemizde en yüksek kaliteyle üretilmesi konusunda hem bizlerin hem de devletimizin üzerine büyük sorumluluk düşmektedir. Döviz kurundaki manipülatif ve spekülatif hareketlenmelere karşı, ekonomik istikrardan taviz verilmemesi, ekonomik ve siyasi reformların güçlü şekilde sürdürülmesi ve yatırım ortamının iyileşmesi için tüm vatandaşlarımız milli seferberlik ruhuyla harekete geçmelidir. Evini ve dükkanını dolar ile kiraya verenlerin de bu hatadan derhal dönmelerini ve yetkililerden de bu hususta önlem almalarını istediklerini kaydetti. Herkes ABD mallarını boykot ederek üzerine düşeni yapmalıdır." İfadelerini kullandı.

“Üzerimize Düşeni Yapmaya Hazırız”

Başkan Deniz devamla” Ülkemizin silah sanayide yerli üretime geçmesi gibi, 2022’de çıkması planlanan yüzde yüz yerli otomobil projeleri gibi projeler ülkemiz için çok kıymetli projelerdir. Bu projelerimizin çoğalmasını ve yerli üretim yapan tüm firmalarımızın desteklenmesi gerektiği inancındayız. Kararlı duruşumuzdan ödün vermeyeceğiz. Zor zamanlarda kenetlenmeyi bilen halkımız, alt edilemeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya gösterecektir. Bu hususta devletimize ve halkımıza güvenimiz tamdır. Bu vesile ile bu mücadelede üzerimize düşen her ne varsa yapmaya hazırız. Türkiye genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere herkesi ABD mallarını boykot etmeye çağırıyoruz. Ülke ve dünya kamuoyuna artık uyanın diyoruz. Gıda markalarında, içecek markalarında, temizlik ürünlerinde, elektronik markalarda, giyim markalarında, güzellik markalarında, arabalarda, sigarada ABD markalı ürünleri değil yerli ürünlerimizi kullanalım. ABD mallarına boykot uygulamaya derhal başlayalım. Her ithal ürünün bir alternatifi mutlaka vardır. Buradan tüm halkımızı da bundan sonra her alanda yerli malı kullanmaya davet ediyoruz. Birlik ve beraberlik içinde olursak aşamayacağımız, yenemeyeceğimiz hiçbir güç yoktur” dedi.

PAYLAŞ