Yarı AK Partili, Yarı CHP’li Olup Film Çevirenlere Alet Olmayacağız!

AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan partisinin Çanakkale 5. Olağan Gençlik kongresinde konuştu. Zaman zaman Çanakkale belediyesinin tavırlarının Çanakkale’ye yakışmadığını bunları ifade ettiği zaman CHP’lilerin az bile yaptın haklısın diyerek destek olduklarını belirten Turan; “Karşılaşıyorum CHP’lilerle az bile yaptın, yanlış yapıyor bizim ki diyorlar ama içimizdeki beş tane nokta nokta arkadaşımız vay efendim Çanakkale kavgayı sevmez, Çanakkale’yi geriyorsun bunu yapma diyorlar. Yarı AK Partili yarı CHP’li, iş ortağı onla iş yapıyor kendisi bunla iş yapıyor film çevirenlerin bize sus demesine, germe demesine alet olmayacağız” ifadelerini kullandı.

Turan’ın kongredeki konuşmasındaki ilgili bölüm şu şekilde;

Bizimkilerin Ağzına Bir Parmak Bal Sürmüşler

Ben zaman zaman Çanakkale belediyesinin tavırlarının Çanakkale’ye yakışmadığını ifade ediyorum, CHP’liler bundan şikayetçi değil. Karşılaşıyorum CHP’lilerle az bile yaptın, yanlış yapıyor bizim ki diyorlar ama içimizdeki beş tane nokta nokta arkadaşımız vay efendim Çanakkale kavgayı sevmez, Çanakkale’yi geriyorsun bunu yapma diyorlar. Ya arkadaş bu adam bizim kadın meclis üyemizle kavga ediyor, kendi teşkilatıyla kavga ediyor, Kepez’le kavga ediyor, kongrede kavga ediyor. Herkesle kavgalı ama biz cevap verince Bülent bey germe Çanakkale’yi, bizimkilerin ağzına bir parmak bal sürmüşler, bir ifade kullanmışlar, Ayhan bey de ifade etti Çanakkaleli olmak, olmamak bir diğeri de germek germemek gerekirse gereceğiz kardeşim, öyle bir şey olabilir mi?

İş Ortağı Onla İş Yapıyor, Kendisi Bunla İş Yapıyor!

Niye bunu söylüyorum, biz CHP’li de olsa hangi belediyenin talebini yerine getirmedik, her belediyenin kredisine, ihtiyacına yardımcı olmadık mı? Hiç birini ayırmadan bu adam dahil yaptık. Ama yarı AK Partili yarı CHP’li, iş ortağı onla iş yapıyor, kendisi bunla iş yapıyor film çevirenlerin bize sus demesine, germe demesine alet olmayacağız.

Ülgür Gökhan’ın Afrin İle İlgili Toplantısını Duydunuz mu?

Bakın bu adam Sur Belediyesiyle kardeş oldu, HDP barajı geçti pilav dağıttı, Afrin’i duydunuz mu bu adamdan siz hiç? Benim en küçük köyümün muhtarı bile gittiğimde yapacağım bir şey var mı diyor, devletimiz büyük gerek yok başka bir şey ama hiç Afrin ile ilgili toplantısını duydunuz mu?

HDP Barajı Geçtiği İçin Pilav Dağıtanların Üniversitedeki Bu Adamı Eleştirmelerinin Bir Kıymeti Yok!

Vekilimiz ifade etti üniversitede bir adam çıktı, mıy mıy mıy hepimizin keyfini kaçırdı. Cevap ver dediler bana, vermiyorum bazen yanlış işleri konuşmamak büyütmemek demektir. Kaldı ki yine vekilimin ifade ettiği gibi savcılık, üniversite ilgililer soruşturma başlatmış ama daha ötesi Türkiye’de son dönemde bir oyun başlamış. Sadece bizim ki değil son iki üç ayda birçok yerde, bir operasyon başladı, garip garip görüntüler konuşmalar adeta toplumu germek için yapılan bir çalışma niye buna alet olayım ben, ne gerek var! Her yanlış yapana laf mı yetiştireceğiz ama zaten kurumlar adım atmış bunla ilgili fakat Sur Belediyesi kardeşliği yapan, HDP barajı geçtiği için pilav dağıtanların üniversitedeki bu adamı eleştirmelerinin bir kıymeti yok ki, al birini vur ötekine farkı yok bu adamların.

İŞTE TURAN'IN O KONUŞMASI(VİDEO)

PAYLAŞ