Sümerbank Rantına Kim Dur Diyecek?

335 KOOPERATİF ÜYESİNİ KULLANARAK MİLYONLARCA RANT ELDE ETMEK İSTEYENLERE KİM DUR DİYECEK? 


Meclis üyelerinin iradelerini hiçe sayarak, bir hafta sonu imar müdürünü de yanına alarak henüz imarı dahi olmayan eski Sümerbank arazisi üzerine yapılmak istenen konutlarla ilgili toplantı düzenleyen Ülgür Gökhan Sümerbank arazisi imar değişikliğini Şubat ayı belediye meclisine getiriyor. ….

Daha düne kadar 57 bin metrekarelik Sümerbank arazisinin yüzde 10’nun Çanakkale belediyesine ait olduğunu söyleyen ve Sümerbank'a karşı duran Ülgür Gökhan, meclis üyelerini iradelerini hiçe sayarak ne söz verdi biliyor musunuz? Dedi ki; “buranın yüzde 10’nu belediyenin, biz de varız, ben de varım. Ama o bizim varlığımız sizin lehinize tabi, sizin lehinize kullanacağız onu söyledim. Sizin lehinize, sıkıştığımız noktada oradan taviz verip bu işi çözeceğiz.”
Ülgür Gökhan ve İmar Müdürü bir hafta sonu yasal olmamasına rağmen düzenledikleri bu toplantıda, meclis üyelerinin iradelerini hiçe sayarak bu ve bunun gibi birçok sözler verdi. Bin yüz civarında konut yapılacak bu araziden kooperatif üyesi 335 vatandaş daireni alacaklar, daire için para yatırmış olan kimselerle hiç işimiz yok, vatandaş uygun görmüş, girmiş bu işe. Buradaki sorun belediye başkanın bu denli büyük bir arazide yer sorunu yokken, meclis iradesini hiçe sayarak ve daha düne kadar karşı durduğu bu iş için belediyenin yerlerini vereceğini taahhüt etmesidir?
Bin yüzden, 335’i çıkın geriye kalıyor 765 daire, altında milyonlar edecek dükkanlar. Bu rant kime gidecek, Ülgür Gökhan daha önce karşı durduğu bu işe neden bu şekilde dört elle sarıldı? Gökhan, hafta sonu neden toplantı talep etti, yanına imar müdürünü alıp neden bu toplantıyı düzenlendi? Daha önce belediyenin payını yedirmem diyen başkan bugün neden belediyenin yerini de vermek bahsediyor…!
EĞER 335 VATANDAŞIN MAĞDUR EDİLMEMESİ SÖZ KONUSU İSE, BURAYI EN KÖTÜ İHTİMAL BELEDİYE YAPSIN. 335 KONUTU YAPSIN GERİYE KALAN ALANLARI İSE KONGRE SALONU, ŞEHİR PARKI GİBİ ALANLAR YAPSIN...! VEYA ARAZİ TAKASI YAPSIN, BELEDİYE ESENLERDE KOOPERATİFE BİR ARAZİ VERSİN, SÜMERBANK ARAZİSİNİ İSE YAPILACAK KONGRE, DÜĞÜN SALONLARI VE PARKLARLA TÜM ÇANAKKALE HALKININ KULLANIMA AÇSIN..! 335 KOOPERATİF ÜYESİNİ KULLANARAK MİLYONLARCA RANT ELDE ETMEK İSTEYENLERE KİM DUR DİYECEK?

PAYLAŞ