İki Vekilim De Hiçbir Şekilde Listeme Karışmadı, Kendi Ekibimizi Kendimiz Kurduk

AK Partide merakla beklenen kongre geride kaldı.22 ay önce Erdener Can’ın istifa etmesiyle göreve atanan Yeşim Karadağ tek aday olarak girdiği seçimde Oy kullanan 382 delegeden 360 geçerli oyu alarak yeniden başkan seçildi. Başbakan Binali Yıldırım’ın kongrede “Türkiye’nin Gülü” olarak nitelendirdiği Yeşim Karadağ 2019 seçimlerinin önemine dikkat çekerek, “2019 seçimleri çok önemli, başbakanımızın belediyeyi alın ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandıkları patlatın sorumluluğunu, yeni yönetimimizin kaldıracağına inanıyorum, arkadaşlarımızın birçoğu teşkilatların içinden gelmiş, deneyimli isimler. Çanakkale’yi bilen bu isimler teşkilatçılığa da hakim ben kendime, yönetimime ve tüm Çanakkale teşkilatlarıma güveniyorum.” dedi. Listeyi büyük bir titizlikle tek başına yaptığını ve vekillerin karışmadığının da altını çizen Karadağ; “İki vekilim de hiçbir şekilde listeme karışmadı, kendi ekibimizi kendimiz kurduk. Önümüzdeki 2019 gibi bir seçim var, gerçekten çalışacak, taşın altına elini koyacak ve tecrübelerinden de faydalanacağımız arkadaşlarımızla çalışmamız gerekiyor, ben ekibime ve kendime güveniyorum.” açıklamasında bulundu.

Karadağ yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“İki vekilim de hiçbir şekilde listeme karışmadı, kendi ekibimizi kendimiz kurduk.  Önümüzdeki 2019 gibi bir seçim var, gerçekten çalışacak, taşın altına elini koyacak ve tecrübelerinden de faydalanacağımız arkadaşlarımızla çalışmamız gerekiyor, ben ekibime ve kendime güveniyorum.

Biz aynı davada aynı yolda yürüyoruz. Bu davada birbirimizi sevmeyebiliriz, saygı duymak zorundayız. Bazen küslükler olabiliyor ama bizim reisimiz, cumhurbaşkanımızın, genel başkanımızın tek bir sözüyle meydanlara koşuyoruz, seçim arenasına koşuyoruz. Koşarken tüm kırgınlıklar, küslükler unutuluyor.  

Listemi hiç açıklamadım, kimseye bildirmedim. Listeye girecek olanların sabah haberi oldu, aradık hayırlı uğurlu olsun dedik. Listeyi incelediğinizde tüm Çanakkale’yi kucaklayan bir liste olduğunu görebilirsiniz.

Çanakkale Belediyesini çok çalışacağız alacağız, merkez ilçedeki arkadaşlar çok çallıyorlar izliyorum.”

PAYLAŞ