Aylar Öncesinde Adayım Diyen Mutan Ne Yapacak?

24 Haziran 2018'de gerçekleştirileceği açıklanan erken seçimde aday olabilmek isteyen kamu görevlileri ile Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının istifa etmek zorunda oldukları tarih belli oldu. Yüksek Seçim Kurulu, istifa etmesi gerekenler için son tarihin; 26 Nisan saat 17.00 olduğunu açıkladı. Bu açıklama sonrası gözler aylar öncesinde milletvekili adayı olmak istediğini açıklayan Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’a çevirdi.

GENEL MERKEZ ATAMA YAPACAĞIZ DEDİ!

Mutan genel merkezin ön seçim yapmayacağını atama ile adayları belirleyeceğini, mevcut belediye başkanlarının ise istifa etmemeleri yönünde irade ortaya koyduğunu belirterek aday olmayacağını dolayısıyla istifa etmeyeceğini belirtti.  Gönlünden geçenin mevcut milletvekilleriyle devam edilmesi olduğunu da söyleyen Mutan; “hak, hukuk, adalet bunu gerektirir. Çünkü bu vekiller daha 5 yıllarını bile doldurmadılar. Ama gözüken tablo biraz daha farklı olacak gibi genel merkezde gücünü kullananlar kimse onlar aday gösterilecek gibi” açıklamalarında bulundu.

2019’da GENEL SEÇİMLER YENİLENEBİLİR!

Cumhur ittifakın kaybetmesi durumunda Türkiye’nin yeniden bir seçime gideceğini kaybeden Mutan; “dünkü hayırlılar bugün ki Cumhur ittifakın karşısında yer alacak oluşum  eğer 24 Haziran’da kazanırsa parlementer sisteme dönüş için irade ortaya koyacak ve bu Türkiye’nin 1 yıl gibi bir sürede yeniden seçime gitmesi demek olacak. Yani 2019 yılında yerel seçimlerin ardından bir daha olursa kimse şaşırmasın. O seçimde partimiz ön seçim yapacak ben de o zaman aday olacağım yani fazla 2 sene daha bekleyeceğim milletvekili adayı olmak için” ifadelerini kullandı.

 

PAYLAŞ